13 çuval “devlet sırrı” avukatın evinden çıktı

Avukat Tanrıverdi’nin evinde yapılan aramalarda 13 çuval devlet sırrı niteliğinde evrak ele geçirildi.

13 çuval “devlet sırrı” avukatın evinden çıktı

MİT tırlarının durdurulması olayına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Alp Değer Tanrıverdi’nin Ankara Gölbaşı’ndaki evinde arama yapıldı. Yapılan aramalarda 13 çuval dolusu evrak ele geçirildi. Evrakların “devlet sırrı” niteliğinde olduğu belirtildi.

Soruşturma kapsamında tutuklanan Adana eski Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık ve tutuklu savcılar Özcan Şişman ve Aziz Takçı’nın avukatı Alp Değer Tanrıverdi hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca yakalama kararı çıkarıldı. MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin soruşturma kapsamında yakalama kararı Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne gönderildi ve avukat Tanrıverdi, Gölbaşı’ndaki evinde gözaltında alındı.

Evde yapılan aramalarda soruşturmaya ilişkin ele geçirilen 13 çuval evrak ile birlikte eski savcı Takçı’ya ait bir de bilgisayara el konuldu. Tutuklu savcılar Takçı ve Ahmet Karaca’nın ailelerinin de evde bulunduğu öğrenilirken, ele geçirilen evrakların “devlet sırrı” niteliği taşıdıkları ortaya çıktı.

MİT tırlarının yasa dışı yollardan Adana ve Hatay’da durdurulmasına ilişkin soruşturma kapsamında eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Bağrıyanık ve savcılar Karaca, Takçı ve Şişman’ın tırların durdurulmasında görev aldığı belirlenmiş ve tutuklanmışlardı. Daha sonra bu savcılar HSYK tarafından meslekten ihraç edilmişlerdi.

13 çuval devlet sırrı avukat alp değer tanrıverdi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zuhal Topal'la'da Ezgi ve Umut'tan güzel haber!
Zuhal Topal'la'da Ezgi ve Umut'tan güzel haber!
Boşanmak üzere olduğu eşini ve kayın validesini yol kenarında öldürdü
Boşanmak üzere olduğu eşini ve kayın validesini yol kenarında öldürdü