2016 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları açıklandı

Son dakika... son dakika... son dakika...Birçok öğrencinin sabırsızlıkla beklediği 2016 dikey geçiş sınav sonuçları açıklandı...

2016 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) DGS sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Açıklamada 21 Ağustos 2016 tarihinde uygulanan Dikey Geçiş Sınavı (2016-DGS) değerlendirme işlemlerinin tamamlandığı,  ve sınava giren öğrencilerin, sınav sonuçlarını, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.trinternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekleri ifade edildi.

Ön lisans mezunlarının girebileceği dikey geçiş sınavı DGS, 4 yıllık lisans programlarına geçiş olanağı sağlayan bir sınavdır. Dikey Geçiş Sınavı’na katılabilmek için bir meslek yüksek okulu veya açık öğretim ön lisans programından mezun olmuş veya mezun olmaya hak kazanmış olmak gerekmektedir.

Sınav sonuçlarını öğrenen adaylar; tercih işlemlerini hangi tarihlerde ve nasıl yapacaklarını ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden öğrenebilirler. Yükseköğretim lisans programları için tercih yapacak olan öğrenciler tercih süreçlerinde ÖSYM'nin İnternet adresinden temin edebilecekleri Tercih Kılavuzundan yararlanabilirler.

ÖSYM DGS DGS 2016 DGS 2016 sınav sonuçları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun 3.3 şiddetindeki depremle sarsıldı
Samsun 3.3 şiddetindeki depremle sarsıldı
Avustralya 2020 yılında pasaport çilesine son veriyor
Avustralya 2020 yılında pasaport çilesine son veriyor