Android telefonlar Gooligan yazılımı tehdidi altında

Android işletim sistemine sahip bir milyondan fazla cihaza malware yani kötü amaçlı yeni yazılım olan Gooligan bulaştığı belirtiliyor. En çok etkilenen cihazlar Asya'da bulunurken, onu Amerika, Afrika ve Avrupa takip ediyor. Check Point adlı bir siber güvenlik firması Gooligan tarafından Google uygulama verilerine ulaştığını bildirdi.

Android telefonlar Gooligan yazılımı tehdidi altında

Amerika'dan bir siber güvenlik firması Check Point'in açıklamasına göre, yeni geliştirilmiş kötü amaçlı bir yazılım tüm dünyada ortalaam 13 bin Android işletim sistemli cihaza sızdı ve Gooligan olarak adlandırılan bu yazılım bir milyondan fazla cihazı etkiledi.

Siber güvenlik firmasının yayınladığı raporda yer alan bilgilerde, yeni geliştirilen bu kötü amaçlı yazılımın Android 4 ve Android 5 işletim sistemli cihazları savunmasız bıraktığı ve bu sayede de Google uygulamalarındaki tüm verilere ulaştığı kaydedildi.

Bir milyonu aşkın Google hesabına eriştiği belirtilen Gooligan'ın şu ana dek Google'a en büyük sızma olduğu belirtiliyor. Konu üzerinde çalıştıklarını belirten firma, kullanıcı hesaplarının zararlı yazılımdan etkilenmediğini doğrulamaları önerisinde bulundu.

GOOLIGAN EN ÇOK ASYA'DA ETKİLİ OLDU

Gooligan tarafından etkilenen cihazların yüzde 53'ünün Asya'da bulunduğu belirtilen raporda kötü amaçlı bu yazılımın Amerika'daki cihazların yüzde 19'unu, Afrika'da yüzde 15'ini, Avrupa'da ise yüzde 9'unu etkilediği kaydedildi.

android telefonlar gooligan tehdidi zararlı yazılım kötü amaçlı yazılım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avustralya 2020 yılında pasaport çilesine son veriyor
Avustralya 2020 yılında pasaport çilesine son veriyor
Kızarmış ekmek ve patatesteki büyük tehlike
Kızarmış ekmek ve patatesteki büyük tehlike