Ankara, İstanbul, İzmir ve tüm illerde bayram namazı saatleri

Kurban bayramı arifesinde hazırlıklar tüm hızıyla sürerken bayram namazı saat kaçta merak edenler de araştırmaya başladı. Ankara, İstanbul, İzmir’de ve diğer tüm illerde bayram namazı saati ile ilgili bilgiler haberimizde.

Ankara, İstanbul, İzmir ve tüm illerde bayram namazı saatleri

2016 yılı Kurban bayramı namaz saati açıklandı. Ankara, İstanbul, İzmir ve diğer tüm illerde bayram namazı saat kaçta kılınacak sorusu da cevabını buldu. Ankara’da bayram namazı saati 07.06, İstanbul’da bayram namazı saati 07.22, İzmir’de bayram namazı saati 07.29 olurken, Iğdır’da 06.22’de kılınacak. KKTC başkentinde yani Lefkoşa’da bayram namazı ise 07.04’te. İşte Türkiye’de il il bayram namazı saatleri...

12 Eylül Pazartesi Kurban Bayramı ilk günü kılınacak olan bayram namazı saati Diyanet İşleri Başkanlığından alınan verilere göre şu şekilde olacak.

Bayram Namazı kaç rekat kılınır merak edenler için de bayram namazının 2 rekat kılındığını hatırlatalım. Bayram namazında 9 tekbir yapılır ve bunlardan 5 tanesi 1. rekatta 4 tanesi 2. rekatta yapılır. Bayram namazı sabah namazından 50 dakika sonra kılınır. Niyet ederken “Allahuekber” denildikten sonra “Niyet ettim Allah rızâsı için vâcib olan (Ramazan veya Kurban) Bayramı namazını kılmaya. Uydum imama." denilir.

bayram namazı saatleri ankara bayram namazı istanbul bayram namazı izmir bayram namazı 2016 kurban bayramı namaz saatleri diyanet işleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziantep'te ayrı iki silahlı çatışma: 3 ölü
Gaziantep'te ayrı iki silahlı çatışma: 3 ölü
İtalya’da korkunç kaza! Geziden dönen çocuklar feci şekilde can verdi
İtalya’da korkunç kaza! Geziden dönen çocuklar feci şekilde can verdi