Ankara'da toplu taşıma ücretlerine zam geldi!

Ankara'da metro ve EGO'larda 2.35 lira olan tam biniş ücreti 2.50'ye yükseldi. Özel toplu taşıma araçlarında ise 2.75 lira oldu. Açıldığı günden itibaren ücretsiz olan teleferik hattı ücreti ise 1 TL olarak belirlendi.

Ankara'da toplu taşıma ücretlerine zam geldi!

Ankara'da toplu taşıma ücretlerinde düzenleme yapıldı. Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu tarafından belirlenen yeni toplu taşıma ücretleri, 15 Ocak Pazar gününden itibaren geçerli olacağı belirtildi. Yeni düzenleme ile yeni tarifelerde belli oldu. Tam ve aktarma ücretleri yüzde 6.38 oranında artarken, öğretmen ve öğrenci biletinin ücretlerinde ise bir değişiklik yapılmadı. EFO otobüsleri, Ankaray ve metroya tam biniş 2.50 TL olarak belirlendi. Aktarma ücretinin ise 1 TL olmasına karar verildi.

Öğrenci ve öğretmen indirim bilet fiyatlarında ise değişiklik yapılmadı ve 1.75 TL olarak kaldı. UKOME tarafından belirlenen yeni tarifelere göre, özel halk otobüslerine tam biniş ücreti 2.75 TL'ye çıkarıldı. 1.75 TL olan indirimli biniş ücretine ise zam yapılmadı.

Kısa mesafe yolculukları için ödenen minibüs ücreti 2.75 TL'ye uzun mesafe için ise 3.15 TL'ye yükseldi. Esenboğa Havalimanı-Ankara arasında hizmet veren BELKO AİR'ler de 11 TL oldu.

Ankara toplu taşıma ücretleri Toplu taşıma ücretleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziantep'te ayrı iki silahlı çatışma: 3 ölü
Gaziantep'te ayrı iki silahlı çatışma: 3 ölü
İtalya’da korkunç kaza! Geziden dönen çocuklar feci şekilde can verdi
İtalya’da korkunç kaza! Geziden dönen çocuklar feci şekilde can verdi