Ankara’da ulaşım ücretleri zamlandı

Keçiören metrosunda Cumhurbaşkanı tarafından sinyalleri verilen zamlı tarifeler toplu taşıma ücretlerine yansıdı. Yeni yapılan zamla EGO ve metrolarda biniş ücreti 2.50’ye çıkarken, özel toplu taşımada ise 2.75 TL oldu.

Ankara’da ulaşım ücretleri zamlandı

Ankara’da yaklaşık 5 milyonunun üzerinde vatandaşın yararlandığı toplu taşıma ücretleri yeniden düzenlendi.  Düzenleme ile belirlenen yeni toplu taşıma ücretlerinin 15 Ocak Pazar gününden itibaren fiyatlara yansıtılacağı bildirildi.

Toplu taşımada kullanılan birçok araca yansıtılan fiyat artışlarında tam ve aktarma ücretleri yüzde 6.38 oranında artarken, öğretmen ve öğrenci biletlerinin ücretlerinde ise herhangi bir değişiklik yapılmadı. Raylı Ulalım ve otobüslerde tam biniş 2,50 TL olurken, transfer ücretleri de 1 TL oldu.

Toplu taşımada birçok kişi tarafından tercih edilen özel halk otobüslerinde ise tam biniş ücreti 2.75 TL’ye çıkarılırken, 1.75 TL olan indirimli biniş ücretine zam yapılmadı. Kısa mesafe yolculukları için ödenen minibüs ücreti 2.75 TL’ye, uzun mesafe için ise 3.15 TL’ye yükseltildi.

Transfer uygulaması hakkı bulunmayan tek binişlik 4 TL’lik kullan at bilette herhangi bir değişiklik olmazken, Esenboğa Havalimanı - Ankara arasında hizmet veren BELKO AİR’ler de 11 TL oldu.

 

 

Ankara toplu taşıma ücretleri zammı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da trafik kazası yapan alkollü sürücü aracını yaktı!
Bursa'da trafik kazası yapan alkollü sürücü aracını yaktı!
Kaybolan Çiçekler'de kayıp Poyraz Efe bulundu!
Kaybolan Çiçekler'de kayıp Poyraz Efe bulundu!