Annesini 243 yerinden bıçaklayarak öldüren zanlının davası görülmeye başladı

Bursa'da birlikte yaşadığı annesini 243 yerinden bıçaklayarak öldürdükten sonra ablasını arayarak "Annemi tuzlayayım mı? Kokacak” diyen Selçuk Bakıryapan hakkında ağırlaştırılmış müebbet istemiyle açılan davanın duruşması görülmeye başladı.

Annesini 243 yerinden bıçaklayarak öldüren zanlının davası görülmeye başladı

19 Ocak'ta Bursa'nın Osamangazi ilçesine bağlı Elmasbahçeler Mahallesi Baş Sokak’ta yaşanan olayda iddialara göre şizofren hastası 39 yaşındaki Selçuk Bakıryapan  67 yaşındaki annesi Mazez Bakıryapan’ı 243 yerinden bıçaklamış, daha sonrada ablasını arayarak "Annemi tuzlayayım mı? Kokacak” demişti. Durumdan şüphelenen abla durumu polise haber vermiş, ihbar üzerine olay mahaline gelen ekipler katil zanlısını kapıyı açması için ikna edemeyince balkon camını kırarak içeri girdiklerinde korkunç manzara ile karşılaşmışlardı.

Anne Mazez Bakıryapan’ın 243 adet yarası olduğu, bunlardan 8 tanesinin öldürücü nitelik taşıdığı iddiasıyla hakkında yakın akrabayı öldürmek suçundan ‘ağırlaştırılmış müebbet’ istemiyle dava açılan Selçuk Bakıryapan’ın yargılanmasına başlandı. 

Kardeşi hakkında verdiği ifade de ablanın olay günü kardeşinin kendisini aradığını annesini bıçaklayıp öldürdüğünü kendisini de bıçakladığını söylediğini, neden öldürdüğünü sorduğunda ise annesinin kendisine bağırmasından dolayı iki gecedir uyumadığını önce kendisini öldürmek istediğini ancak bağıran kişi annesi olduğu için onu öldürdüğünü söylediğini ifade etti.

Kardeşine başta inanmadığı için telefonu kapattığını belirte abla, 3 saat sonra kardeşinin yeniden aradığını, bu kez de annemi tuzluyum mu kokacak demesi üzerine korkarak oğlunu alıp eve gittiğini dışarıdan seslendiği kardeşinin cama çıktığında ellerindeki kanı ve açık yarasını görmesi üzerine polise haber verdiğini ve kardeşinden şikayetçi olduğunu ifade etti.

Duruşma ektik evrakların tamamlanması için ileri bir tarihe ertelendi…

Bursa Cinayet Cinayet davası Anne katili Selçuk Bakıryapan Mazez Bakıryapan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zonguldak’ta nişanlı çift uçurumdan düşerek feci şekilde can verdi
Zonguldak’ta nişanlı çift uçurumdan düşerek feci şekilde can verdi
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler