AÖF sınavlarında yeni dönem! 4 yanlış 1 doğruyu götürecek

Açıköğretim Fakültelerinde yeni bir dönem başlıyor. Bu yenilikle sınav sonucu değerlendirme sistemine göre çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevap bir doğru cevabın eksiltmesine neden olacak...

AÖF sınavlarında yeni dönem! 4 yanlış 1 doğruyu götürecek

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının tarafından yayımlanan yazıya göre, 2016 - 2017 Öğretim Yılı itibariyle Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, dönem ortası ve dönem sonu yapılan sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevap bir doğru cevabı düşürecek.

Öte yandan Alanya, Bandırma, Biga, Çorlu, Elbistan, Fethiye, İnegöl, İskenderun ve Polatlı gibi 9 ilçedeki merkezlerde öğrenciler yüz yüze derslere katılabilecek. Ve derslere katılan öğrencilerden hiç bir ücret talep edilmeyecek. Ayrıca öğrenciler, derse girdikleri üniversitelerin kütüphane, sosyal faaliyetler, konferans, sempozyum gibi bir takım etkinliklere de katılma hakkı kazanacaklar.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde'nden herhangi birine kayıtlı öğrenciler, derslerin yapılacağı sınıfları, katılabilecekleri derslerin gün ve saatlerini, ikamet ettikleri şehirlerdeki açıköğretim büroları ile Anadolu Üniversitesi’nin internet sitesinden öğrenebilecek.     

AÖF
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mesut     2016-10-24 Bir bu eksikti sırf para için bunu yapanlara haram zıkkım olsun sadece 1 ders için 205 tl para yatırdım aöf ne kadar dersten kalınırsa okadar çok para kazanıcak dertleri bizlerin okuması değil. Nasılki bankalar borcunu zamanında ödeyen müşteriyi sevmez ise bunlarda okadar öğrenciyi derslerden bırakma derdinde.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler
Umre’de rahatsızlanan kadın ambulans uçakla ülkeye getirildi
Umre’de rahatsızlanan kadın ambulans uçakla ülkeye getirildi