Atatürk Havalimanı’nda “İsveç'e seyahat” ile ilgili uyarı billboardu

İstanbul Atatürk Havalimanı’nın Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde bulunan bir billboardda “İsveç’e seyahat uyarısı” yapıldı. Ayrıca billboardda Güneş gazetesinin "Tecavüz ülkesi İsveç" manşetli sayfası da bulunuyor.

Atatürk Havalimanı’nda “İsveç'e seyahat” ile ilgili uyarı billboardu

Geçtiğimiz günlerde İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström Twitter hesabından Türkiye için “15 yaşındaki küçük kızlara cinsel ilişkiye girilmesine izin veriyor” şeklinde attığı karalama tweetine karşılık Atatürk Havalimanı’na asılan reklam panosundan verildi. Atatürk Havalimanı’nda billboarda verilen ilanda Türkçe ve İngilizce olarak “Seyahat uyarısı. İsveç’in dünyada tecavüz oranı en yüksek ülke olduğunu biliyor musunuz?” yazıyor. Dış Hatlar Terminali’nde yolcuların en çok kullandığı alanda bulunan ilanda ayrıca Güneş gazetesinin manşeti “ Tecavüz ülkesi İsveç” yazılı sayfası da yer alıyor.

Özel bir şirket tarafından yönetildiği öğrenilen havalimanındaki billboardlardaki yazılar oldukça dikkat çekerken, Almanya’da yaşayan yolcular arasından Selahattin Ödük bir açıklama yaptı ve Avrupa’nın Türkiye’yi karalayarak turizmi etkilemeye çalıştığını belirtti. Bu duruma karşı olduklarını belirten Ödük, “Türkiye’yi karalamaya çalışıyorlar. Şu anda cennet gibi bir yerde yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Turistlerin gelerek Türkiye’deki güzellikleri görmesi gerektiğini de ifade eden Ödük, Türkiye’de yaşamayı çok istediğini vurguladı. Avrupa’dakilerin Türkiye’ye gitmeniz durumunda bomba var, olaylar var gibi ifadelerle turistik yerleri boşaltmaya çalıştıklarını da kaydeden Ödük, “Kıskandıklarından bunu yapıyorlar." şeklinde değerlendirmede bulundu.

Şerif Doğan adlı yurt dışında yaşayan bir başka kişi de Türkiye’deki güzelliklere dikkati çekti ve Türkiye üzerinde oynanan oyunlar olduğunu söyledi. Asılsız haberler yaparak Türkiye’yi karalamaya çalıştıklarını belirten Doğan, “Türkiye’yi de Suriye gibi Irak gibi Afganistan gibi bölmeye çalışıyorlar. Bunlar yalan, oyuna gelmeyelim” ifadelerini kullandı.

atatürk havalimanı billboard tecavüz ülkesi isveç İsveç'e seyahat uyarısı dış hatlar terminali
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa’da PTT şubesi silahlı bir kişi tarafından soyuldu
Bursa’da PTT şubesi silahlı bir kişi tarafından soyuldu
Müjde! İki ülkenin vizeleri kaldırıldı
Müjde! İki ülkenin vizeleri kaldırıldı