Atatürk Havalimanı'nda taksiciler eylemde!

Dün uygulamaya konulan zammı yetersiz bulan Taksiciler Kooperatifi üyeleri, zamlı tarifeyi uygulamayıp, kontak kapatarak İstanbul'daki Atatürk Hava limanında eylem yaptılar.

Atatürk Havalimanı'nda taksiciler eylemde!

Atatürk Hava limanında çalışan bir grup taksici, % 5'lik zammı kontak kapatarak protesto ettiler. Taksiciler Kooperatifi önünde bir araya gelen taksiciler, çeşitli yazılar yazarak eylemlerini dile getirdikleri dövizler açtı. Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can'ın gazetecilere yaptığı açıklamada, bir senedir beklenen zam sonrasında çok komik bir zam oranının yapıldığını ve zammın makul seviyeye gelene kadar taksicilerin eylemlerinin devam edeceğini bildirdi. Taksicilerin taksimetre ayarı yapmadıklarını, memleketin durumu ortada iken çok daha farklı eylemler yapmamak için bu şekilde şikayetlerini belirttiklerini söyledi. Can, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza seslenerek, zammın hangi kriterlere göre yapıldığı hususundaki sorularını dile getirdi.

Ayrıca, taksicilerin daha kaliteli bir zam beklediklerini, kalitenin para ile olduğunu ve eğer para kazanamazlarsa kaliteli insan barındıramayacaklarını söyledi. 2 senedir taksicilerin doğru düzgün bir zam almadıklarını, talep ettikleri zammın 25 olduğunu, fakat kendilerine hak görülen zammın 5 olduğunu belirterek kaliteli taşımacılık ve kaliteli iş için zammın beklenen seviyeye gelene kadar eylemlerin süreceğini ifade etti.

Atatürk havalimanı taksici eylem Taksiciler Kooperatifi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler
Umre’de rahatsızlanan kadın ambulans uçakla ülkeye getirildi
Umre’de rahatsızlanan kadın ambulans uçakla ülkeye getirildi