Avrasya Tüneli’nin ismini anket sonucu belirleyecek

İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi Projesinin isminin ne olacağı konusunda açıklamada bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, isminin Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden sunulan anket sonuçlarına göre belirleneceğini söyledi.

Avrasya Tüneli’nin ismini anket sonucu belirleyecek

Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Boğazı altında inşa edilen ve konumu itibari ile stratejik bir öneme sahip olan İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi Projesinin tamamlanması için son tarihin 20 Aralık olduğunu belirtti.

Bağlantı yollarını için yapılan 55 ay süreli sözleşmenin de belirlenen bitim süresinden 8 ay önce tamamladıklarını ifade eden Arslan, bu zor ve meşakkatli projenin fiziki şartların zorluklarına rağmen ileri teknoloji ve mühendislik kullanarak bitirmenin gururunu yaşadıklarını kaydetti.

Avrasya Tüneli olarak adlandırılan projede yer alan tünelin isminin, bakanlığın internet sitesi aracılığı ile hazırlanan ankette halk tarafından belirleneceğini açıklayan Arslan, bu projeye halkın ilgisinin de çok olduğunu bu dev projenin isminin ne olacağıyla ilgili kedisine çok soru yöneltildiğini, 20 Aralık’ta açılacak Avrasya Tüp Tüneli’nin ismi, halkın belirleyeceğini ifade etti.

Arslan açıklamalarında, 'Kıtalar birleşiyor alttan, ismi geliyor halktan' sloganıyla bir kampanya başlattık İfadelerini kullandı. Anketin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının internet sitesi "www.udhb.gov.tr" üzerinden gerçekleşeceğini dile getiren Arslan, anketin herkese açık olduğunu söyledi. 

İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi Projesi Avrasya Tüneli adı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
O telefonlarda artık Whatsapp çalışmayacak!
O telefonlarda artık Whatsapp çalışmayacak!
Mersin'de dumandan zehirlenen iki kardeş hayatını kaybetti
Mersin'de dumandan zehirlenen iki kardeş hayatını kaybetti