Bakanlar Kurulu kararına göre OHAL 3 ay daha uzatıldı

Bakanlar Kurulu, Olağanüstü Hali 3 ay daha uzatma kararı aldı. Kararı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş açıkladı. Kurtulmuş ayrıca, öğretmen atamaları ile ilgili de müjde verdi.

Bakanlar Kurulu kararına göre OHAL 3 ay daha uzatıldı

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplanan Bakanlar Kurulu’nun ardından yaptığı açıklamada OHAL’i MGK tarafından alınan tavsiye kararına uyarak 90 gün süreyle uzatıldığını duyurdu.

Bakanlar Kurulu’nda MGK’nın kararının ele alındığını belirten Kurtulmuş, 21.08.2016’da yürürlüğe giren ve 19Ekim’de sona erecek olan Olağanüstü Hal’in 90 gün uzatılması kararı alındığını, bu kararın da Milli Güvenlik Kurulu’nda geçtiğimiz Çarşamba günü alınan tavsiye kararı olduğunu ifade etti.

Bakanlar Kurulu’nun bugün gerçekleştirilen 20ç toplantısında MGK’nın tavsiye kararına uyulduğunu bildiren Kurtulmuş, 19 Ekim gece saat 01.00 itibariyle OHAL’in 90 gün süreyle uzatılacağını kaydetti.

Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamalarda öğretmenlere de müjde veren Kurtulmuş, MEB tarafında 9 Ekim’de 20 bin öğretmen alınacağını, bu öğretmenlerin de kalkınmada birinci derece öncelikli olan bölgelere atanacaklarını duyurdu.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Alman vekillerin İncirlik üssünü ziyaret etmeleri hususunda verilecek izin sorusunu da yanıtladı. NATO kapsamı ve ilgili anlaşmalar çerçevesinde, Türkiye’nin verdiği izin ölçüsünde bazı ülkelerin bunlardan yararlandığını belirten Kurtulmuş, İncirlik’te Alman askerlerin de bulunduğunu, Alman vekillerin üssü denetlemediklerini ifade etti. Denetlemenin kendi askerleri ile ilgili olduğuna değinen Kurtulmuş, Türkiye’nin ikili anlaşmalar gereği böyle bir şeye müsaade ettiğini dile getirdi.

ohal ohal uzatıldı öğretmen atamaları 20 bin öğretmen ataması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmir’de toplu cinayet: 4 ölü
İzmir’de toplu cinayet: 4 ölü
İzdivaçta fiyasko! Baha Naz'ı dövdü mü?
İzdivaçta fiyasko! Baha Naz'ı dövdü mü?