Çınar yaprağının kireçlemeye mucizevi etkisi

65 yaş ve üstünde sıklıkla görülen kireçlenmeye fazla kilo, kas zayıflığı, eklemlerdeki yaralanmalar gibi etkenler neden olmuş olabilir. Kıkırdak dokusunun zamanla aşınması sonucunda meydana gelen kireçlenme rahatsızlığına çınar yaprağının mükemmel bir etkisi var. Peki romatizma hastaları için çınar yaprağı kürü nasıl hazırlanır? Detaylar haberde...

Çınar yaprağının kireçlemeye mucizevi etkisi

Günümüzde oldukça yaygın olan bir rahatsızlık olan romatizma ve kireçlenme genellikle ileri yaşlarda ortaya çıkıyor. Romatizma veya kireçlenmeden dolayı bacakları bükerken ağrılar yaşayan, merdiven çıkamayan ve yürürken zorlayan insanlar için uzmanlar çözümü bitkisel yollardan tavsiye ediyor. Genellikle fazla kilodan, genetiksel faktörlerden, kas zayıflığı gibi rahatsızlıkları ile patlak veren kireçlenme kıkırdak dokusunun azalması ve hatta aşınma ile yok olmasından dolayı meydana geliyor. Zamanla aşınan ve yok olan kıkırdak dokusu, eklemleri hareket ettirirken hareket sırasında ya da uzun süre hareketsiz kalındığında ciddi ağrılar yapar. Eklemlerde giderek sertlikler ve şişlikler oluşabilir. Kireçlemeyi engellemek için genç yaşlardan itibaren tedbir alınmalıdır. İdeal kiloda olmak, egzersiz yapmak gerekir. Ancak bütün bunlar göz önünde bulundurulsa bile kalıtımsal, yaralanma, kıkırdağın aşırı kullanımı gibi durumlarda romatizmaya neden olur. Kireçlemeye iyi geldiği herkes tarafından bilinen ve uzmanlar tarafından çınar yaprağı son derece etkili bir bitkidir. Düzenli olarak bu bitkiyi belirlenen şekilde kullanmak şikayetlerin azalmasına neden olacaktır.

ÇINAR YAPRAĞI KÜRÜ NASIL HAZIRLANIR?

2 Adet büyük boy taze ya da kurumuş çınar yaprağını soğuk suyla yıkadıktan sonra iri parçalara ayırın. Ardından klorsuz 1 bardak suyu kaynatıp içerisine yaprakları ekleyin. Kısık ateşte ağzı kapalı olarak yaklaşık 1 dakika kadar kaynatın. Kaynama süresi bittikten sonra sıcakken yaprakları sudan süzün. Ilıdıktan sonra akşam yemeklerinden önce ve gece yatmadan önce tüketin. İki kez tüketim arasında en az 2 saat olmalıdır. Bu şekilde bir ay devam edilmelidir. İlk 15 günün ardından 3 gün ara verip bir 15 gün daha devam edilmelidir.Çınar yaprağı kürü her seferinde taze olarak kaynatılmalıdır. Şikayetlerin azalımına göre ara ara tekrarlanabilir.

romatizma kireçlenme çınar yaprağı kireçlenme çınar yaprağı çınar yaprağı kürü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler
Umre’de rahatsızlanan kadın ambulans uçakla ülkeye getirildi
Umre’de rahatsızlanan kadın ambulans uçakla ülkeye getirildi