Çorum’da ard arda yaşanan depremler paniğe neden oldu

Çorum’a bağlı İskilip İlçesi'nde bugün saat 14.57 ve saat 15.02’de iki ayrı deprem meydana geldi. Richter ölçeğine göre 4.7 ve 4.1 büyüklüğündeki depremler sonrasında bölgede yaşayan halk büyük korku ve panik yaşarken, can ve mal kaybı olmadığı bildirildi.

Çorum’da ard arda yaşanan depremler paniğe neden oldu

Rasathaneden alınan bilgilere göre yerin 5 kilometre altında meydana geldiği öğrenilen deprem  İskilip ilçe merkezi ve çevre ilçelerinde hissedildi. Sarsıntının etkisini hisseden bölge halkı panik ve korku ile ev ve işyerlerini terk etti. İlk depremin ardından birkaç dakika sonra saat 15.02’de merkez üssü yine Çorum İskilip olan 4.1 olan bir sarsıntı daha yaşandı. Yerin yaklaşık 1.7 kilometre derinliğinde meydana geldiği öğrenilen sarsıntıda Çorum Valiliği ve İskilip Kaymakamlığı, tarafından yapılan açıklamalara göre herhangi bir can ya da mal kaybı yaşanmadı.

İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, depremin büyük oranda hissedildiğini, herkesin sokaklara çıktığını, İlk elde edilen verilere göre can kaybının yaşanmadığını ifade etti. Öte yandan bir çok binanın cam ve duvarlarında çatlamalar olduğunu belirten Çatma konuya ilişkin çalışmaların devam etmekte olduğunu kaydetti.

Son dakika Deprem Çorum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ölene Kadar dizisi uyarlama mı? Açıklama geldi
Ölene Kadar dizisi uyarlama mı? Açıklama geldi
Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor
Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor