Demiryoluyla Afganistan Avrupa'ya bağlanıyor

Afgansitan'ı, Türkmenistan, Azerbaycan, Türkiye ve Gürcistan üzerinden Avrupa'ya bağlayacak olan demiryolunun 28 Kasım'da açılacağı belirtildi.

Demiryoluyla Afganistan Avrupa'ya bağlanıyor

Afganistan'ın kuzeyinde yer alan Faryab vilayetinin Andhoy İlçesinden başlayan demiryolu hattının ülkenin ekonomik kalkınmasına yönelik önemli bir katkı sağlamacağı tahmin ediliyor. Faryab vilayeti valisi Said Enver Sadat'ın Anadolu Ajansı muhabirine hyaptığı açıklamada, bu demiryolu projesi sayesinde Afganistan'ın uluslararası ve bölgesel ekonomiye katılımını hedeflediklerini vurgulayarak, hem iç piyasanın yükseleceğini hem de ekonominin kalkınacağını dile getirdi.

Vali Said Enver Sadat, demiryolu hattının ülkeler arasında dostluk, karşılıklı güven ve kardeşliğin sembolü olacağını ve bu demiryolu hattının yüzlerce kişiye iş imkanı sağlayacağını dile getirildi.

İş adamı Haji Mustafa Kul ise, demiryolunun açılması ise hem ihracatın hem de ithalatın kolaylaşacağını, demiryolundan önce Pakistan üzerinden zor şartlar altında ve yüksek malihyetler ile mallarını Avrupa ülkelerine gönderdiklerini, ancak bu demiryolu sayesinde hem kısa sürede hem de ucuza mallarını ülkelere gönderebileceklerini söyledi.

Afganistan demiryolu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ölene Kadar dizisi uyarlama mı? Açıklama geldi
Ölene Kadar dizisi uyarlama mı? Açıklama geldi
Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor
Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor