Diyarbakır Emniyeti'nden uyarı geldi!

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, tüm birimlerini bölücü terör örgütü üyelerinin başta Diyarbakır olmak üzere Türkiye genelinde üst düzey adli ve idari erkanlar ile güvenlik güçlerine yönelik silahlı, bomba yüklü araç ile saldırı eylemlerinde bulunabileceklerine karşı uyarıda bulundu.

Diyarbakır Emniyeti'nden uyarı geldi!

Alınan bilgilere göre, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, bölücü terör örgütlerinin eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmaların sürdürüldüğünün altını çizerek, terör örgütünün sözde Amed eyaleti halkla ilişkiler sorumlusu olan Eylül Ergani kod isimli Murat Üçler ile Reşirvan kod isimli terör örgütü üyelerinin telsiz görüşmelerini deşifre etti. Yapılan görüşmede, teröristlerin eylem hazırlıkları içerisinde oldukları belirlendi ve uyarılarda bulundu. Yapılan uyarıda, terör örgütünün başta Diyarbakır olmak üzere Türkiye genelinde güvenlik güçlerine ait noktalarda, güvenlik güçelrine, güvenlik güçlerinin geçiş güzergâhlarına, kamu binalarına ve araçlarına, üst düzey adli ve idari erkana yönelik bomba yüklü araç ile silahlı ve bombalı eylem hazırlıkları içerisinde olabileceklerini bildirdi.

Teröristlerin Diyarbakır'ın İlçesi Bağlar'da bir okulda bekleme görevinde olan güvenlik güçlerine yönelik saldırı hazırlıklarında olduklarını, bu amaçla keşif ve istihbarat çalışmaları içerisinde olduklarını bu sebeple önümüzdeki günlerde bombalı, silahlı ve roketatarlı saldırıda bulunabileceklerini bildirdi. Bu nedenle alınan emniyet tedbirleri göz önünde bulundurularak, araç ve araçlara ait olan plakaların terör örgütü tarafından yapılması ihtimali bulunan eylemlerde kullanılma ihtimaline karşı tetikte bulunarak herhangi bir aksaklığa mahal olunmaması, olaylarla ilgili gelişme olması ihtimalinde ise Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bilgi verilmesi konusunda gereğinin yapılması gerektiğinin önemini belirtti.

 

Emniyetten uyarı Diyarbakır Emniyeti bomba saldırısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ölene Kadar dizisi uyarlama mı? Açıklama geldi
Ölene Kadar dizisi uyarlama mı? Açıklama geldi
Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor
Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor