DSİ borusu patlayınca üzerindeki motosikleti adeta yuttu

Muğla'nın Bodrum İlçesinde DSİ'ye ait su borusunun patlaması ile meydana gelen çukuru fark etmeyen seyir halindeki motosikletli, gömüldüğünü fark edince kendini kaldırıma atarak kurtardı. 25 bin lira değerindeki motosikleti ise çalışmalar sonucunda kurtarıldı.

DSİ borusu patlayınca üzerindeki motosikleti adeta yuttu

Bodrum'da Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait olan boru patladı. Patlamanın ardından meydana gelen büyük çukura, üzerindeki motosiklet resmen gömüldü. Motosiklet sürücüsü kendini zor atarken, gömülen motosiklet ise uzun uğraşlar sonucunda çıkarıldı. Meydana gelen olay, Bodrum'un Bitez-Ortakent yolu üzerinde gerçekleşti. Yoldan geçen Ömer Değercan idaresindeki motosiklet bir anda patlamanın merkezinde kaldı. Aşağıya doğru gömülmeye başlayınca kendini kaldırıma atıp, gömülen motosikletini kurtarmaya çalıştı. Ancak çabaları sonuçsuz kaldı. Motosikletin arkasında seyir eden minibüs içerisindekiler ise itfaiye ekiplerine haber verdi. Daha sonrasında vatandaşların da yardımı ile motosiklet çevredeki vatandaşların uğraşları ile pikapla çekildi.

Olay sonrasında bölgeden akan su, alt kısımlarda bulunan evlerin bahçelerini ve sahil işletmelerinin depolarını doldurdu. Patlayan borudan dolayı cadde tamamen trafiğe kapatıldı. Olayın ardından meydana gelen 8 metre genişliğinde ve 3 metre derinliğindeki çukurda bulunan su ile boşaltıldı. Suyun tamamen boşaltılması ise yaklaşık 2 saat sürdü. Suyun boşaltılmasının ardından motor görüldü ve vinç yardımı ile 25 bin lira değeri olan motosiklet çıkarıldı. Ardından patlama bölgesinde bulunan iş makineleri ile MUSKİ ekipleri çalışma başlattı.

Bodrum Bitez Ortakent DSİ su borusu patlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa’da PTT şubesi silahlı bir kişi tarafından soyuldu
Bursa’da PTT şubesi silahlı bir kişi tarafından soyuldu
Müjde! İki ülkenin vizeleri kaldırıldı
Müjde! İki ülkenin vizeleri kaldırıldı