Esad, Halep'i ekmek kuyruğunda vurdu!

Suriye'de Esad rejiminin kuşatmasında olan Halep'in kent merkezinde bir fırının hedefe alındığı hava saldırısında ilk belirlemelere göre 6 sivil hayatını kaybetti. 5 sivil ise yaralandı.

Esad, Halep'i ekmek kuyruğunda vurdu!

Suriye'de Beşşar Esad rejiminin kuşatmasında olan Suriye'nin Halep kentinin merkezinde, bir fırın hava saldırısının hedefi olarak vuruldu. O esnada fırında kuyrukta olan ve fırında çalışan sivillerden 6'sı hayatını kaybetti, 5'i ise yaralandı. Halep'teki sivil savunma yetkilisi Babiris Meşal'in Anadolu Ajansı bünyesinde çalışan muhabire yaptığı açıklamalarda, hava saldırısını gerçekleştiren uçakların Esad rejimine ya da Rusya'ya ait olduğunun düşünüldüğü, muhaliflerin kontrolünde olan Maadi Mahallesi'ndeki ekmek fırınının saldırıya uğradığını belirtti.

Öte yandan hava saldırısına maruz kalan ekmek fırınında çalışan ve ekmek için sırada bekleyen vatandaşlardan 6 kişinin öldüğünü, 5 kişinin ise yaralandığını belirtti. Ayrıca hava saldırısına uğrayan fırının enkazının kaldırılması çalışmalarının devam ettiği bildirildi. Muhalif güçlerinin kuşattığı Halep'te, 19 Eylül Pazartesi gününden bu yana Rusya'nın da artırdığı hava saldırılarında yaklaşık 500 kişinin hayatını kaybetti ve bin 600 civarında kişinin ise yaralandı.

Suriye Halep ekmek fırını
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zuhal Topal'la'da Ezgi ve Umut'tan güzel haber!
Zuhal Topal'la'da Ezgi ve Umut'tan güzel haber!
Boşanmak üzere olduğu eşini ve kayın validesini yol kenarında öldürdü
Boşanmak üzere olduğu eşini ve kayın validesini yol kenarında öldürdü