Eski İsrail Cumhurbaşkanı Peres hayatını kaybetti

Bir dönem İsrail’de Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık yapan Şimon Pres’in iki hafta önce felç geçirdiği, yaşadığı rahatsızlığa bağlı olarak da dün gece hayatını kaybettiği açıklandı…

Eski İsrail Cumhurbaşkanı Peres hayatını kaybetti

Uzun bir süre İsrail’de cumhurbaşkanlığı be Başbakanlık görevi yapan 93 yaşındaki Şimon Peres’in, İsrail Başbakanlık Basın Ofisi'nin resmi internet sayfasında yapılan açıklama ile hayatını kaybettiği duyuruldu. Konuya ilişkin yapılan açıklamada AA ajandından alınan bilgilere göre, Basın Ofisinin eski Başbakan ve Cumhurbaşkanı Peres’in yasının tutulduğu, Peres’in İsrail’in kuruluşundan bu güne birçok önemle olayda buluna değerli bir şahsiyet olduğunun açıklandığı ifade edildi.

İki hafta önce felç geçiren eski Cumhurbaşkanı Şimon Peres’in tedavi gördüğü Tel Aviv'deki Tel Hoshemer Hastanesi'nde dün gece durumunun ağırlaştığının ve akabinde de hayatını kaybettiğini de alınan bilgiler arasında.

 2 Ağustos1923, Vişneva’da dünyaya gelen Peres, başarılı bir siyasetçi olmasının yanı sıra, İsrail Hükümetinin 9. Cumhurbaşkanı olarak görev yapmıştır. 1994 senesinde, Yaser Arafat ve İzak Rabin’le birlikte Barış anlaşması girişimine Dış İşleri Bakanı olarak katılmış, bu nedenle de Nobel Barış Ödülü’nü laik görülmüştür. 

Şimon Peres Şimon Peres hayatını kaybetti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ölene Kadar dizisi uyarlama mı? Açıklama geldi
Ölene Kadar dizisi uyarlama mı? Açıklama geldi
Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor
Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor