Facebook'dan Prisma uygulamasına erişim yasağı

Sosyal medya platformu Facebook, kullanıcıları arasında oldukça beğenilen ve popülaritesi artan Prisma uygulamasını canlı video filtrelerini engelledi. Kısa zamanda şirketinde bu hizmeti sunacak olmasından dolayı rekabet ortamının olmaması için yapıldığı iddia ediliyor.

Facebook'dan Prisma uygulamasına erişim yasağı

Geçtiğimiz Kasım ayından bu yana sosyal medya devi Facebook canlı yayın uygulamasına filtre desteği veren Prisma uygulaması, bugün Facebook tarafından erişimine engel konuldu. Rus fotoğraf uygulaması Pridma'ya artık Facebook'tan erişilemiyor. Facebook'un kısa süre sonra canlı video özelliğine filtre uygulaması nedeni ile bu durumu gerçekleştirdiği belirtilirken, Facebook API'leri aracılığı ile Prismanın Canlı Video erişimine engel koydu.

Facebook'un Prisma ile ilgili yaptığı açıklamada, uygulamanın videoyu bir mobil cihazına aktardığını bunun da zaten FAcebook tarafından yapıldığını belirtti. Canlı Video API'sı, çoklu kamera kurumları, profesyonel kameralar, oyunlar ya da ekran görüntüleri gibi diğer kaynaklardan canlı video içeriği yayınlamasına izin vermek için hazırlandığı ifade edildi. Öte yandan Facebook, Prisma'daki filtrelere benzer şekilde ekran üstü grafikler gibi özel efektlerin kullanılmasına da teşvikte bulunuyor.

Facebook Prisma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziantep'te ayrı iki silahlı çatışma: 3 ölü
Gaziantep'te ayrı iki silahlı çatışma: 3 ölü
İtalya’da korkunç kaza! Geziden dönen çocuklar feci şekilde can verdi
İtalya’da korkunç kaza! Geziden dönen çocuklar feci şekilde can verdi