Fındık satış fiyatı rakamlarında beklenmedik düşüş

Fındık kilogram satış fiyatları eksilen bir ivme ile düşmeye devam ediyor. Geçen hafta serbest piyasada 12 liradan işlem gören işlenmiş kabuklu fındık 11,25 liradan satışa sunuluyor.

Fındık satış fiyatı rakamlarında beklenmedik düşüş

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu  Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bugün borsada 11,25 lira olarak açıklanan fındık fiyatı nedeni ile yaşadığı üzüntüyü dile getirerek sezonda 15 lirayı gören fındığın satış rakamlarının yaklaşık bir aylık gibi bir süreden bu yana sürekli düştüğünü ifade etti.

Serbest piyasanın bu konu hakkında önemli bir çalışma yaparak bu düşüşe bir dur denmesi gerektiğine dikkat çekerek, yetkili kurumlardan  konu ile ilgili tatmin edici bir açıklama beklentisi içerisinde olduğunu vurguladı. Şuan ki satış rakamlarının kabul edilir olmadığını da belirten Soydan, konuya duyarsız kalmayacaklarını söyledi.

Başkanı Arslan Soydan, fındık üreticilerine bu fiyattan ürünlerini satışa sunmamalarını için çağrısda da bulundu. Altınordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt de fındık satış fiyatlarındaki düşüşe bir anlam veremediklerini, fındık fiyatlarına hükümetin müdahale etmesini istediklerini dile getirdi.

 

fındık Fındık fiyatları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hanife aşkını itiraf etti! Serkan ne cevap verdi?
Hanife aşkını itiraf etti! Serkan ne cevap verdi?
App Store uygulamalarına zam geldi!
App Store uygulamalarına zam geldi!