Fırat Kalkanı Harekatından acı haber!

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) Fırat Kalkanı Harekatının 79'uncu gününde, gün içerisinde çıkan çatışmalarda, 4 muhalifin şehit olduğunu ve 7 muhalifin ise yaralandığını bildirdi.

Fırat Kalkanı Harekatından acı haber!

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Grubunca karadan yoğun ateş desteği ile Mare ve Rai sektörlerinde kontrolün sağlandığı belirtildi. Ancak gün içerisinde meydana gelen çatışmalarda 4 muhalifin şehit olduğu ve 7 muhalifin ise yaralandığı vurgulanarak, destek sağlayan unsurlara herhangi bir zayiat yada hasar meydana gelmediği, 2 DAEŞ militanının etkisiz hale getirildiği ve bomba yüklü bir aracın imha edildiği kaydedildi.

Muhalif unsurları tarafından Fırat Kalkanı Harekatının başlangıcından bu yana 186 meskun mahalde sağlanan kontrolün devam etmekte olduğu belirtildi.

Öte yandan hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 92 DAEŞ terör örgütü ve 1 BTÖ hedefine ateş destek vasıtaları ile ateş yapılarak DAEŞ ve BTÖ mensubu teröristler tarafından kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri ve silah ile araçlarının da etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Fırat Kalkanı Harekatı şehit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziantep'te ayrı iki silahlı çatışma: 3 ölü
Gaziantep'te ayrı iki silahlı çatışma: 3 ölü
İtalya’da korkunç kaza! Geziden dönen çocuklar feci şekilde can verdi
İtalya’da korkunç kaza! Geziden dönen çocuklar feci şekilde can verdi