Günde 1 yumurta tüketmek felç riskini azaltıyor!

Yüksek tansiyona karşı oldukça etkili olan ve tam bir antioksidan deposu olan yumurta, yapılan bir araştırma neticesinde düzenli olarak günde bir kez tüketildiği takdirde felç riskini ortadan kaldırıyor.

Günde 1 yumurta tüketmek felç riskini azaltıyor!

Amerika'daki EpidStat Enstitüsü'nün yapmış olduğu bir araştırma neticesinde, düzenli olarak günde 1 yumurta tüketimi, felç yani halk arasında inme riskini yüzde 12 oranında azalttığını ortaya koydu. Akademik çalışmaları ile bilinen Amerikan Beslenme Dergisi'nde yayınlanan araştırma göre, yumurtanın yüksek tansiyona karşı ve antioksidan zengini olduğu da belirlendi.

EpidStat Enstitüsü'nün yapmış olduğu araştırma ekibinin başında yer alan Dr. Doöinik Alexander, yumurtanın her bakımdan oldukça zengin bir besin olduğunu belirtti. Yumurtanın düzenli tüketildiği takdirde felce ve hatta kalp hastalıklarına yakalanma riskini büyük ölçüde azalttığını vurgulayarak, her gün bir tane tüketilmesini önerdiğini söyledi.

Öte yandan yumurtanın faydaları saymakla bitmiyor. Kolin açısından da oldukça zengin olay yumurta, beyin sağlığı açısından da oldukça önemli bir rol oynuyor. Yumurtanın sarı kısmında bulunan yüksek A vitamini de hem bağışıklık sistemini güçlendiriyor hem de görme fonksiyonlarını kuvvetlendiriyor. Ayrıca hücreleri yeniliyor ve kanser önleyici etkisi ile de biliniyor. B vitamini açısından da zengin olan yumurta, cilt, tırnak ve saç için de oldukça fayda sağlıyor.

Yumurtanın faydaları Yumurta felç riskini Felç Yumurta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler
Umre’de rahatsızlanan kadın ambulans uçakla ülkeye getirildi
Umre’de rahatsızlanan kadın ambulans uçakla ülkeye getirildi