Halep için ne yapabiliriz diyenler için yardım kampanyaları

Halep için Türkiye'de başlatılan yardım kampanyaları neler ve Halep için ne yapabilirim diyenler için detaylı bilgiler haberimizde...

Halep için ne yapabiliriz diyenler için yardım kampanyaları

Halep’te İnsanlık Ölmesin! Duyarsız Kalmayalım diyerek başlatılan Türkiye'deki yardım kampanyalarına yoğun ilgi devam ediyor. Halep son durum itibariyle tüm dünyanın gözü önünde acı, sefalet ve dramın başkenti oldu. Bugüne kadar yüzbinlerce insanın yaşamını yitirdiği, 5 milyon insanın mülteci durumuna düştüğü, 10 milyondan fazla insanın ise zor şartlarda yaşamını sürdürmeye çalıştığı ve zalim Esed rejimi, Rusya ve İranlı Şii milislerin topyekün katliam yaptığı Suriye ve özellikle sefaletin, acının şehri haline gelen Halep, dünyanın gözü önünde yok ediliyor.

Müslüman kardeşlerimiz için ne yapabiliriz, Halep için ne yapabiliriz ve Halep'te yaşamaya çalışan insanlara nasıl yardım edebiliriz sorusu ülkemizde her insanın aklındaki soru. İşte Halep'e nasıl yardım edebilirim sorusuna cevap olabilecek Türkiye'de başlatılan en önde gelen yardım kampanyalarının bilgileri...

Türk Kızılayı tarafından başlatılan kampanya ile her operatörden HALEP yazıp SMS olarak 2868'e gönderebilir ve Halep'te insanlık ölmesin! Duyarsız kalmayalım... kampanyasına katkı sağlayabilirsiniz.

Diyanet Vakfı tarafından başlatılan diğer SMS yardım kampanyasında ise HALEP yazıp 5601'e mesaj gönderebilirsiniz.

Deniz Feneri'nin yürüttüğü kampanyada ise hem insani yardım malzemeleri gönderebilir hem de 5560'a Halep yazıp göndererek yardımda bulunabilirsiniz.

İHH Halep yardım kampanyası için ise Halep yazıp 3072'ye gönderirseniz 5 TL, 4075'e gönderirseniz 15 TL yardım kampanyasına katkı sağlamış olursunuz.

Türkiye'nin arabuluculuğu ile başlatılan ateşkesin de zalim Esed tarafından hiçe sayıldığı ve insanların ölümle kuşatıldığı, çocukların varil bombalarıyla katledildiği Halep dünyanın gözü önünde can çekişiyor.

SMS kampanyaları dışında Diyanet Vakfı, İHH ve Kızılay'ın açtığı yardım hesaplarına da banka transferi ile yardımda bulunabilirsiniz. Halep'e yardım kampanyalarının detayları için ise www.kizilay.org.tr, www.diyanetvakfi.org.tr, www.denizfeneri.org.tr, www.ihh.org.tr sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

halep için ne yapabilirim halep yardım kampanyaları suriye yardım kampanyaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Burhan     2016-12-18 BEN HALEPE GİTMEK İSTİYORUM HALEP DE ŞEHİT OLMAK İSTİYORUM BUNU DA DEVLETE BİLDİREREK DEVLETİN YARDIMINI ALARAK GİTMEK İSTİYORUM HEMEN BUGÜN OKULUMU BIRAKIP GİDERİM HALEPE BİR AN BİLE DÜŞÜNMEDEN YETER Kİ YARDİMCİ OLCAK BİRİLERİNİ SÖYLEYİN BANA .
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler
Umre’de rahatsızlanan kadın ambulans uçakla ülkeye getirildi
Umre’de rahatsızlanan kadın ambulans uçakla ülkeye getirildi