İnternette güvenilir alışveriş için e-ticaret

Gümrük ve Ticaret bakanı Bülent Tüfekçi, E-Ticaret ile internette alışveriş yaparken tüketicilerin duyduğu güvensizliğin ortadan kalkacağını belirten açıklamalarda bulundu.

İnternette güvenilir alışveriş için e-ticaret

Elazığ'da İmam Hatipler Bölge Koordinasyon toplantısına katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfekçi, internet ortamında duyulan endişelerin ortadan kalkması için güven damgasını getireceklerini, bu güven damgasını satın alan internette alışveriş sitelerinde denetimler ve gizliliğin dikkatli olarak takip edileceğini belirtti. E damgalı sitelerden alışveriş yapan tüketicilerin güven içerisinde olacağını temin ederek, e damgalı sitelerden satılan malların kişiye ulaşma noktasında oluşabilecek aksaklıkların olmayacağı garanti altına alınmış oluyor.

E Ticaret üzerinden alışveriş yapan tüketici istediği marka bir ürün elektronik ortamda istediği şekilde gönderilecek. Yani A marka bir ürün sipariş edildiğinde başka bir marka ürün elektronik ortamda gönderilemeyecek. Güven damgalı olmasına rağmen tüketici mağdur kalırsa devreye bakanlık girecek ve müdahale edecek. Bu şekilde yeni anonim şirketler kurulacak ve bu şirketler ile güven damgalı sitelerin denetimi sağlanmış olacak. 22 Eylül'den itibaren elektronik ortamda yapılan ticarette güven damgasının güven unsuru oluşturduğunu, güvenlik ve gizlilik noktalarında endişe duyan tüketicilerin endişelerinin giderileceği bildirildi.

 

interette alışveriş e ticaret güven damgası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun 3.3 şiddetindeki depremle sarsıldı
Samsun 3.3 şiddetindeki depremle sarsıldı
Avustralya 2020 yılında pasaport çilesine son veriyor
Avustralya 2020 yılında pasaport çilesine son veriyor