İtalya'da 6.2 büyüklüğünde deprem: Ölü sayısı artıyor

İtalya'da yerel saatle gece 03:36 sıralarında gerçekleşen 6.2 şiddetindeki depremle adeta beşik gibi sallandı. Yaklaşık 20 saniye süren sarsıntının ardından enkaz altında kalan çok sayıda kişinin olduğu belirtilmişti. İlk belirlemelerde 6 kişinin öldüğü açıklanırken, ölü sayısının 14'e yükseldiği bildirildi.

İtalya'da 6.2 büyüklüğünde deprem: Ölü sayısı artıyor

İtalya'nın Rieti kentinde dün gece yerel saatle 03:36 sıralarında meydana gelen depremde ölenlerin sayısı artıyor. Gece saatlerinde gerçekleşen sarsıntının şiddeti 6.2 şiddeti olarak tespit edilirken, sarsıntı 20 saniye kadar sürdü. Saniyelik sallanmanın sonrasında kent aradan bir saat geçtikten sonra ikinci bir deprem ile karşı karşıya kaldı. İkinci artçı sarsıntının şiddeti ise 5.5 olarak belirlendi. Meydana gelen afette en az 6 kişinin hayatını kaybettiği açıklamışken ölü sayısının enkaz çalışma faaliyetlerinin devam etmesi ile enkaz altında kalanlarla birlikte 14'e yükseldiği bildirildi. İtalya Ulusal Jeofizik ve Volkanoloji Enstitüsü merkez üssünün İtalya'nın Rieti kentine bağlantısı olan Accumoli eyaletinde meydana geldiği ve depremin yerin yaklaşık olarak 10 kilometre derinliğinde gerçekleştiği belirtildi.

Gece saatlerinde deprem felaketi ile karşı karşıya kalan Rietililer büyük panikle sokağa çıkarken, kimileri ise onlar kadar şanslı olmadı ve depremin şiddetinden yıkılan evlerin altında kaldı. Arama çalışma faaliyetleri bölgede devam ederken, enkaz altında çok sayıda kişinin olabilme ihtimali düşünülüyor. Amatrice belediye başkanı Sergio Perozzi ise yaptığı açıklamada, kasabanın giriş ve çıkış yollarının depremden meydana gelen kaymalardan dolayı kapandığının altını çizerek, kasabanın neredeyse yarının hasara uğradığını ve çok sayıda vatandaşın enkaz altında olduğunu ifade etti.

italya deprem italya rieti deprem Amatrice Accumoli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmir’de toplu cinayet: 4 ölü
İzmir’de toplu cinayet: 4 ölü
İzdivaçta fiyasko! Baha Naz'ı dövdü mü?
İzdivaçta fiyasko! Baha Naz'ı dövdü mü?