Kandil Dağı'na hava harekatı: 11 hedef imha edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütünün kampının yer aldığı Kandil Dağı'na hava harekatı düzenledi. Hava operasyonu 57 dakika sürdü ve operasyonda çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi. 11 hedef imha edildi.

Kandil Dağı'na hava harekatı: 11 hedef imha edildi

Genelkurmay Başkanlığı, Kandil'de aldığı istihbarat üzerine Hava Kuvveti Komutanlığı harekete geçerek, 57 dakikalık bir operasyon gerçekleştirdi. Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile düzenlenen hava harekatında bölücü terör örgütü üyesi teröristlerin de içinde yer aldığı sığınak ve barınaklara ait 11 hedef imha edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, Irak'ın kuzeyindeki Kandil bölgesinde tespit edilen terör örgütü hedeflerine yönelik hava operasyonu düzenlendiğini belirtti. Operasyonda 11 hedefin imha edildiğinin altı çizilerek, 06 Ocak 2017 tarihinde saat 18.58-19.55 saatleri arasında Irak kuzey Kandil bölgesinde, alınan bir anlık istihbaratın değerlendirilmesi sonucunda Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendiği ifade edildi. Öte yandan bölgede tespit edilen 11 hedefin ateş altına alınarak imha edildiği, görevini başarı ile icra eden savaş uçaklarının emniyetle üslerine döndükleri aktarıldı.

Kandil Dağı operasyon TSK hava harekatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da trafik kazası yapan alkollü sürücü aracını yaktı!
Bursa'da trafik kazası yapan alkollü sürücü aracını yaktı!
Kaybolan Çiçekler'de kayıp Poyraz Efe bulundu!
Kaybolan Çiçekler'de kayıp Poyraz Efe bulundu!