KOSGEB'e FETÖ operasyonu: 35 kişi gözaltında

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında Başkent merkezli 13 ilde operasyon düzenlendi. Operasyonda içlerinde KOSGEB'in il müdürlerinin de yer aldığı 35 kişi gözaltına alındı.

KOSGEB'e FETÖ operasyonu: 35 kişi gözaltında

Anadolu Ajansı bünyesinde çalışan muhabirin emniyet yetkililerinden elde ettiği bilgilere göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında KOSGEB merkezi ile il müdürlüklerine yönelik FETÖ operasyonu düzenledi. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı merkezi ile il müdürlüklerine yönelik düzenlenen operasyonda şüpheli kişilerin evlerinde gözaltı ve arama yapıldı.

İçlerinde İstanbul, Sakarya, Düzce ve Erzurum'un da bulunduğu toplam 13 ilde gerçekleştirilen operasyonda, haklarında gözaltı kararı çıkan 42 kişiden 35'i gözaltına alındı. 1 kişinin ise önceden yürütülen soruşturma kapsamında tutuklu olduğu belirlendi. Gözaltına alınan şüpheli kişilerin arasında bazı illerin KOSGEB il müdürlüklerinin de yer aldığı bilgisi alındı. Gözaltına alınan 35 şüpheli Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Diğer illerde gözaltına alınan kişilerin ise bulundukları yerde işlemlerinin tamamlanmasının ardından Ankara'ya sevk edilecekleri belirtildi.

KOSGEB gözaltı KOSGEB FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avustralya 2020 yılında pasaport çilesine son veriyor
Avustralya 2020 yılında pasaport çilesine son veriyor
Kızarmış ekmek ve patatesteki büyük tehlike
Kızarmış ekmek ve patatesteki büyük tehlike