Kurban Bayramı süresince EGO otobüsleri ücretsiz hizmet verecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramını huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için ASKİ ve EGO başta olmak üzere bütün birimlerinde tedbirler aldı. Kurban Bayramı süresi boyunca EGO otobüsleri vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek. Tatil süresince itfaiye ve zabıta ekipleri de iş başında olacak.

Kurban Bayramı süresince EGO otobüsleri ücretsiz hizmet verecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 12 Ağustos Pazartesi gününden 15 Ağustos Perşembe'ye kadar Kurban Bayramı olan 4 gün süresince ücretsiz otobüs yolculuğunu EGO araçları ile vatandaşların hizmetine sunacak. Her sene olduğu üzere bu sene de vatandaşların, ulaşım sorunu olmadan rahat bir şekilde akraba ve mezarlık ziyaretlerini yapabilmeleri için EGO otobüsleri ücretsiz olarak yolcuları taşımaya devam edecek.

Başkentlilere 4 gün boyunca EGO bedava olacak. Vatandaşlar EGO kart kullanmadan binme imkânı bulacaklar. Ayrıca EGO Cepte uygulamasını kullanan Başkentliler, hangi otobüsün saat kaçta ve hangi durağa geleceğinden mobil veya internet ortamından öğrenebilecekler. 24 saat hizmet verecek olan ALO 153'ü yani Mavi Masa'yı arayarak da aynı bilgileri hem öğrenebilecekler hem de dilek ve şikâyetlerini bildirebilecekler.

Öte yandan kent içi ulaşımın düzenini sağlamak amacıyla ve bayram gezintilerini Ankaralıların rahatça yapabilmesi için Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Ulaşım Trafik Ekipleri ile duraklardaki ve hatlardaki gerekli kontrolleri gerçekleştirecek. Arife gününden itibaren de gıda kontrollerini sıklaştırarak tedbiri elden bırakmayacak.

Özellikle Ortaköy, Karşıyaka, Sincan ve Cebeci Asri mezarlıklarında, vatandaşların hayatını kaybeden yakınlarını huzur içinde rahat bir şekilde ziyaret edebilmeleri için de özellikle bu bölgelerde de trafik düzeni açısından gerekli tedbirlerin alındığı bildirildi.

EGO ALO 153 EGO ücretsiz EGO bedava
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler
Umre’de rahatsızlanan kadın ambulans uçakla ülkeye getirildi
Umre’de rahatsızlanan kadın ambulans uçakla ülkeye getirildi