Memur alımlarına frenleme geliyor

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun yaptığı açıklamalarda, zorunlu hallerin haricinde alımların yapılmayacağı, bakanlıkların arasında personel kaydırmasının yapılacağını belirterek, polis ve öğretmen meslekleri dışında kamuya çok yüksek sayıda personel alımının yapılmayacağı duyuruldu.

Memur alımlarına frenleme geliyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamuya personel alımı hususunun yeniden ele alınacağını belirtti. Bakan Müezzinoğlu, çalışmaların bitimine kadar personel alımlarının durdurulacağını değil, yavaşlatılacağını vurgulayarak, zorunlu durumların dışında personel alımlarının olmayacağını dile getirdi. Önümüzdeki süreçte bakanlık içerisindeki farklı birimlere ya da başka bakanlıklara alımın durdrurulacağını da belirtti. Kamuya personel alımı hususunda büyük ölçüde sıkıntılar olduğunu belirterek, iyi analizler yapılmadan kararların verilmmeyeceğini, gerekli ve zorunlu hallerin dışında bakanlıkların talepleri de değerlendirmeye alınarak, personel alımı konusunda bir yavaşlatmanın yapılacağını, bakanlıkların ise şu aşamada taleplerini minimize edeceklerini ifade etti.

Bakan Müezzinoğlu, son dönemlerde özellikle devlete yoğun bir talebin olduğunu ve bunun boyutunun anormale ulaştığını, kamunun yükünün her geçen arttığını bu nedenle konulara daha stratejik bakılması gerektiğini vurguladı. Devletin daha rahat, verimli ve hızlı çalışması sonucunda personel alımının esas alınacağı belirtildi. Öte yandan bu çalışmaların FETÖ ile ilgisinin olmadığını belirten Müezzinoğlu, o konuda gerekli tedbirlerin alındığı bilgisini verdi. Personel alımı konusunda tüm bakanlıkların önümüzdeki bir ay içerisinde gerekli ihtiyaçlar hususunda bilgi vereceklerini, ihtiyaç için de doğru analizlerin yapılacağını dile getirdi. 

Mehmet Müezzinoğlu memur alımları personel alımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ölene Kadar dizisi uyarlama mı? Açıklama geldi
Ölene Kadar dizisi uyarlama mı? Açıklama geldi
Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor
Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor