Meteoroloji'den 5 il için zirai don uyarısı yapıldı

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Elazığ, Malatya, Tunceli, Adıyaman ve Bingöl'de hafif zirai don riskinin bulunduğu belirtildi.

Meteoroloji'den 5 il için zirai don uyarısı yapıldı

Meteoroloji tarafından Elazığ, Tunceli, Adıyaman, Bingöl ve Malatya için zirai don riski uyarısı yapıldı. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Elazığ, Tunceli, Malatya, Adıyaman ve Bingöl illerini kapsayan bölgede, 3 Kasım'dan 4 Kasım sabahına kadar hava sıcaklıklarında 2-3 derece düşüş yaşanacağı bekleniyor. Yurt genelinde havanın açık ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. Yapılan açıklamada, çiftçilik ile seracılık mesleği ile uğraşan vatandaşların don olaylarından dolayı yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olmaları gerektiği belirtildi.

Öte yandan yarından itibaren yurdun kuzeybatı kesimlerinde yağışların görülmesi bekleniyor. Genel olarak yağışların yağmur şeklinde olması bekleniyor. Doğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinden itibaren buzlanma ve don olayı bekleniyor. Karadeniz'in yüksek kesimlerinde ise karla karışık yağmur şeklinde yağmurların etkili olması bekleniyor ve yurt genelinde hava sıcaklıklarının artacağı tahmin ediliyor.

 

zirai don meteoroloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avustralya 2020 yılında pasaport çilesine son veriyor
Avustralya 2020 yılında pasaport çilesine son veriyor
Kızarmış ekmek ve patatesteki büyük tehlike
Kızarmış ekmek ve patatesteki büyük tehlike