Meteoroloji'den kritik uyarı! Kar geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, yurt genelindeki yağışların iç kesimlerde kar yağışına dönüşeceği belirtildi.

Meteoroloji'den kritik uyarı! Kar geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yurt genelinde etkili olan yağışların kar yağışına dönüşeceği uyarısı yapıldı. Yapılan yazılı açıklamada, yurt genelindeki yağmur ve sağanak şeklide etkili olan yağışların, bu gece saatlerinden itibaren Balkanlar üzerrinden gelecek olan soğuk hava ve ani sıcaklık düşüşü ile birlikte önce Trakya, Marmara'nın güneydoğu kesimleri, Kuzey Ege'nin iç kesimleri ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde, yarın ise Marmara'nın doğu kesimleri, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu, Göller yöresinin yüksek kesimlerinde kar yağışı olması tahmin ediliyor.

Kar yağışlarının özellikle Orta Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun doğu kesimlerinde 10-20 santimetre, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer eyr 30 santimetre olmasının beklendiği bildirildi. Perşembe günü kar yağışının Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, İç Ege ve Göller yöresinde aralıklarla etkisini sürdüreceği, Doğu Anadolu'da kar yağışlarının yoğun olması ve bölgedeki kar kalınlığının 10-20, yükseklerde ise yer yer 30 santimetreye ulaşmasının öngörüldüğü kaydedildi.

kar kar yağışı meteoroloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziantep'te ayrı iki silahlı çatışma: 3 ölü
Gaziantep'te ayrı iki silahlı çatışma: 3 ölü
İtalya’da korkunç kaza! Geziden dönen çocuklar feci şekilde can verdi
İtalya’da korkunç kaza! Geziden dönen çocuklar feci şekilde can verdi