Microsoft Nokia 216 ile sürpriz yaptı

Microsoft’un son hamlesi herkesi oldukça şaşırttı. Sürpiz bir şekilde tanıtım videosu ile ortaya çıkarılan Nokia 216 fiyatı ile de oldukça makul seviyelerde.

Microsoft Nokia 216 ile sürpriz yaptı

Nokia telefon üretimine devam ettiğini kanıtlarcasına bir hamle yaptı ve Nokia 216 telefonunu piyasaya sürdü. Akıllı telefon savaşlarının kızıştığı Eylül ayında hiç beklenmedik bir şekilde akılsız bir telefon ortaya çıkaran Microsoft’un böyle bir telefonu üretmesi ise oldukça geçerli bir nedene dayanıyor. Dünya çapında ünlü olan akıllı telefonlar arasında bu telefonların artık yeri yok diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Microsoft’un yeni telefonu Nokia 216 gibi basit telefonlar milyonlarca kişi tarafından satın alınıyor.

2016’nın başlarında FIH Mobile ve Foxconn Nokia adlı telefonlarda anlaşma yapan Microsoft, Nokia 216 ile oldukça farklı bir kitleye hitap etmeyi amaçlıyor olabilir çünkü Nokia 216’nın fiyatı sadece 37 dolar. Özellikleri bakımından giriş seviyesinde denilebilecek Nokia 216’nın flaş destekli 0,3 MP ön ve arka kamerası, 2,4 inç QVGA çözünürlükle ekranı ve 3.5 mm kulaklık girişi mevcut. Siyah, yeşil ve gri olmak üzere 3 renkte satışa sunulan Nokia 216, Opera Mini tarayıcı ile geleceği belirtiliyor. Ayrıca Nokia 216’nın yanı sıra tanıtım videosunda Nokia 216 Dual Sim modelinin de olduğunu görüyoruz. Yani çift sim kart desteği de mevcut.

Belki de akıllı telefon savaşları arasında artık bunaldınız ve yüksek fiyatlarına rağmen tam performans sunamayan akıllı telefonlar artık ilginizi çekmiyor olabilir. Akıllı telefonlara karşı olanlardansanız, daha nereye kadar akıllı telefonlara para dökeceğim konuştursun yeter diyenlerdenseniz 37 dolarlık fiyat avantajıyla tercih edilebilecek bir ürün gibi denilebilir.

 

nokia 216 nokia yeni telefon microsoft yeni telefon nokia 216 fiyatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun 3.3 şiddetindeki depremle sarsıldı
Samsun 3.3 şiddetindeki depremle sarsıldı
Avustralya 2020 yılında pasaport çilesine son veriyor
Avustralya 2020 yılında pasaport çilesine son veriyor