Muş’ta 111 yaşındaki Zübeyir dede 110 torunu ile bayramlaştı

Bayram vesilesiyle çocukları, torunları ve köy halkı ile bir araya gelen 111 yaşındaki Zübeyir dede, bayram mutluluğunu kalabalık ailesiyle ve yakınlarıyla yaşadı.

Muş’ta 111 yaşındaki Zübeyir dede 110 torunu ile bayramlaştı

Çocuklarına ve torunlarına el öptüren Zübeyir dede, bayramın ikinci gününde yaşadığı mutluluğu dile getirdi ve bayramların birlik ve beraberliğin sembolü olduğunu ifade etti. 76 yıllık eşi Nazire Bakır’ı 13 yıl önce kaybettiğini belirten 111 yaşındaki Zübeyir dede, 90 yaşında kaybettiği eşinden sonra çocukları ve torunları ile birlikte yaşadığını anlattı. 7 çocuğu, 110 torunu ve 5 torununun torunu olduğunu ifade eden Bakır, gününü torunlarıyla geçirdiğini, onların kendisine iyi baktığını kaydetti. 76 yıl eşiyle aynı yastığa baş koyduklarını belirten Bakır, birbirlerini çok sevdiklerini de söyledi.

Hiç izinsiz 4 yıl askerlik yaptığını anlatan Zübeyir dede, ailesinin geçimini köyde çiftçilikle sağladığını, uzun yaşamanın sırrı olarak da zamanında yediği doğal gıdalar olduğunu belirtti. Karşılıklı anlayış ve saygı nedeniyle eşiyle de uzun süre yaşadıklarını ifade eden Bakır, maddi-manevi sıkıntılar olsa da bunları ileri boyutlara taşımamak gerektiğini belirtti. Torun sayısının fazla olmasının nedeni ise bazı çocuklarının birden fazla yaptıkları evlilikler olduğu belirtilen Zübeyir Bakır, bayramı neşe içinde geçirdiğini ifade etti.

111 yaşında zübeyir dede 110 torun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ölene Kadar dizisi uyarlama mı? Açıklama geldi
Ölene Kadar dizisi uyarlama mı? Açıklama geldi
Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor
Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor