Müzisyen ve yazar Leonard Norman Cohen hayatını kaybetti

Kanadalı ünlü yazar, söz yazarı, şair ve müzisyen Leonard Morman Cohen 82 yaşında yaşamını yitirdi. Cohen'in ölüm nedeni ise henüz bilinmiyor.

Müzisyen ve yazar Leonard Norman Cohen hayatını kaybetti

Ünlü yazar, şair, müzisyen ve söz yazarı olan Kanadalı Leonard Norman Cohen, 82 yaşında hayatını kaybetti. Cohen için Los Angeles'ta bir anma töreni yapılacağı açıklandı. Sony Müzik Kanada, acı haberi sosyal medya hesabı Facebook'tan duyurarak, "Müziğin en saygın ve üretken beynini kaybettik" ifadelerine yer verildi.

LEONARD COHEN KİMDİR?

21 Eylül 1934 Montreal, Quebec doğumlu Kanadalı yazar, söz yazarı, şair ve müzisyen. İlk şiir kitabını 1656 Montreal'de, ilk romanını ise 1963'te yayımlandı. Müzik sevgisi çocukluk yıllarında başlayan Cohen, 1967'de çıkan Songs of Leonard Cohen albümünü çıkardı.

70'li yıllarda dünya miziği, kabare ve pop üzerine çalışmalar yapan Cohen, 80'lerden itibaren bas bariton tonda sötylediği şarkılarında elektronik bireltiriciler ve vokalistler eşliğinde, çalışmalarında genellikle yalnızlık, din, kişiler arası karışık ilişkileri konu edinmiştir.

Leonard Cohen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erkan Petekkaya hastanelik oldu!
Erkan Petekkaya hastanelik oldu!
Kaybolan Çiçekler 16 yaşındaki Ayşegül'ü arıyor
Kaybolan Çiçekler 16 yaşındaki Ayşegül'ü arıyor