Oltaya takılan 2 metre boyundaki köpek balığı büyük panik yaşattı

Kuşadası’nda açıklarda avlanan amatör bir balıkçının oltasına köpek balığı kısa süreli paniğe neden oldu. İlk anda yaşadığı şaşkınlığı üzerinden atan balıkçı köpek balığının ağzındaki iğneyi çıkarıp balığın gitmesine izin verdi.

Oltaya takılan 2 metre boyundaki köpek balığı büyük panik yaşattı

Kuşadası’nda ikamet eden ve kendisine "Kidotto Fshing" lakabı takılan bölgenin fenomen balık avcısı Fırat Özatlar ve arkadaşı Burak Duvarseren ile birlikte Kuşadası sahilinden tekne ile körfeze doğru denize açıldı. Özatlar ve Duvarseren Kuşadası’nda bulunan Dilek yarımdası Milli Parkı dolaylarında avlanırken, oltalarına 2 metre boyunda olduğu tahmin edilen ve yaklaşık 60 kilo ağırlığında köpek balığa takıldı.

Balık tutmanın yanı sıra bu keyifli avı kameraya çeken iki arkadaş video kamera ile görüntü kaydederken, oltalarına takına köpekbalığı nedeni ile önce büyük bir şaşkınlık yaşadı. İlk anda yaşadıkları şoku kısa sürede üzerlerinden atan iki arkadaş çevredeki balıkçılarında yardımı sayesinde balığın ağzına takılan kancayı çıkararak köpek balığını doğal oranına bırakma kararı alarak gitmesine izin verdi.

Seneler sonra yeniden denizlere açıldıklarını ifade edeb Fırat Özatlar, Avlandığı zaman zarfı içerisinde böyle bir olayın ilk defa başına geldiğini belirterek, köpek balığını oltanın ucunda görünce ne yapaklarını kaşırdıklarını kaydetti. Şaşkınlığı üzerlerinden attıktan sonra balığı serbest bırakmaya karar verdiklerini ifade eden Özatlar, oltanın kancasını ağzından çıkarıp balığın gitmesine izin verdiklerini açıkladı.

Kuşadası köpekbalığı Fırat Özatlar Burak Duvarseven
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
iTunes sinema ile vizyon öncesi filmler evlere geliyor
iTunes sinema ile vizyon öncesi filmler evlere geliyor
Gülben Ergen Kıbrıs Sahnesi için 300 bin TL talep etti!
Gülben Ergen Kıbrıs Sahnesi için 300 bin TL talep etti!