Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu 1 Kasım'da Zahide Yetiş'lede

Show Tv ekranlarında hafta içi her gün 09.30'da yayınlanan Zahide Yetiş'le programının 1 Kasım bölümünde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu konuk oldu. Saraçoğlu, boyun fıtığına ne iyi gelir? Sorusunu yanıtlıyor. İşte detaylar...

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu 1 Kasım'da Zahide Yetiş'lede

Sabahların bilgi dolu programı Zahıde Yetiş'le hafta içi her gün Show TV ekranlarına gelmeye devam ediyor. Güler yüzlü sunucu Zahide Yetiş'in sunduğu Zahide Yetiş'lenin 1 Kasım bölümünde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu rüzgârı esti. Saraçoğlu izleyicilerin sorularını ele alarak önemli açıklamalarda bulundu. Günlük yaşamda çoğu kişinin sıklıkla yaşadığı boyun fıtığına ne iyi gelir? Travmalardan, yalnış duruştan, yalnış yatma şeklinden ve yaşlılıktan dolayı meydana gelebilen boyun fıtığına yakalanmamak için düzenli egzersiz yapmalı, dik yürümeli, otururken duruşa dikkat etmeli, boynu zorlayan sporlardan uzak durmalı, boyun kaslarını güçlendiren egzersizler yapılmalıdır. Peki, boyun fıtığına ne iyi gelir? Boyun fıtığı ile mücadele etmek için, Osmanlı zamanından kalan bir yöntem denenmelidir. Osmanlı kültüründe olan hamamlardaki tellaklar masajda susam yağı kullanırdı. Bu susam yağı ile masaj yapıldığında ise o bölgedeki ağrılar ve sızılar zamanla kayboluyordu.

Şimdiki hamamlarda susam yağı bulunmuyor ve uygulanmıyor olsa da, en sağlıklı yağlardan biri olan susam yağı boyun fıtığı olan bölgeye masaj yapılarak sürüldüğünde iyi gelecektir. 1 tatlı kaşığı adaçağı yağı ve 1 tatlı kaşığı susam yağı ile karıştırıp sabah ve akşam ağrılı olan bölgeye uygulandığında mucizevi etkisi görülecektir. Öte yandan boyun fıtığı için, bir bardak sıcak suya kırkkilit otunu 5-6 dakika kaynatıp ılımaya bakılmalı, ardından süzülmüş suyu bir bardak olarak tüketilmelidir.

 

boyun fıtığı zahide yetiş prof. dr. ibrahim saraçoğlu zahide yetiş 1 kasım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ölene Kadar dizisi uyarlama mı? Açıklama geldi
Ölene Kadar dizisi uyarlama mı? Açıklama geldi
Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor
Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor