Sınıra askeri araç sevkiyatı yapılıyor

Alınan bilgilere göre, 28'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı birliklerine ait olan tanklar Şırnak Silopi'ye doğru yola çıktı.

Sınıra askeri araç sevkiyatı yapılıyor

Ankara'dan tanklar, tank kurtarıcılar ve Çankırı'dan tekerlekli araçlar, iş makinaları, Şınrak'ın Silopi ilçesine doğru intikale başladı. Ankara'da yer alan 28'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı birliklerine ait tanklar, tank kurtarıcılar ve Çankırı'dan tekerlekli araçlar ile iş makinaları Ankara ve Çankırı'dan karayolu ile Şırnak Silopi'ye doğru intikale başladı. Ankara'dan tank kurtarıcılar, tanklar ve tugayın Çankırı'da bulunan birliklerinden iş makinaları ve tekerlekli araçlar Ankara ve Çankırı'dan karayolu ile Şırnak Silopi'ye doğru yola çıktı. Askeri kaynaklardan alınan bilgilere göre, 28'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı birliklerine ait unsurlar, (Çankırı'dan tekerlekli araç, iş makinaları, Ankara'dan tanklar, tank kurtarıcılar) Ankara ve Çankırı'dan karayolu aracılığı ile Şırnak Silopi'ye doğru intikale başladığı belirtildi.

ŞIRNAK’TA 22 ALAN ÖZEL GÜVENLİK BÖLGESİ İLAN EDİLDİ

Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada, 5442 Sayılı İller İdaresi Kanununun 11’inci maddesi ve 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince, bölücü terör örgütünün arazide üstlenmesine engel olmak, kamu düzeni, milli güvenlik ve kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla 22 bölgede 1 Kasım ile 15 Kasım tarihleri arasında 15 gün süre ile geçici özel güvenlik bölgesinin ilan edildiği açıklandı.

ankara askeri araç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziantep'te ayrı iki silahlı çatışma: 3 ölü
Gaziantep'te ayrı iki silahlı çatışma: 3 ölü
İtalya’da korkunç kaza! Geziden dönen çocuklar feci şekilde can verdi
İtalya’da korkunç kaza! Geziden dönen çocuklar feci şekilde can verdi