Soda ve maden suyu zayıflatır mı? Yağ yakar mı?

Soda ve maden suyu aynı anlama gelmektedir. Maden suyu suda karbondioksitin çözündürülmesi sonucunda elde edilir. Peki, son dönemlerde kulaktan kulağa yayılan "Soda ve maden suyu zayıflatır mı?" sorusunu yanıtlayalım. Ayrıntılar haberde...

Soda ve maden suyu zayıflatır mı? Yağ yakar mı?

Fazla kilolarından kurtulmak, vücudundaki ödemi ve şişliği atmak ile yağları yakmak için kulaktan kulağa dolaşan bir takım söylentiler dolaşmaktadır. Şu sıralar moda olan söylenti ise "Soda ve madensuyu zayıflatır mı?" sorusu oluyor. Ortalıkta dolaşan bu sorunun ardından pek çok insan doğru sandığı yanlışları uygulayarak, kilolardan kurtulmaya çalışıyor. Ancak her söyleneni uygulamamak, bilimsel dayanağı olmayan bilgilere inanmamak gerekir.

Soda yani maden suyu tüketmek, insanı daha çok su içmeye teşvik eder. Bu da vücut sağlığı için oldukça önemlidir. Çünkü  kilo kaybında en önemli içeceklerin başında su gelir. Soda ve maden suyunun kalorisi yoktur. Bu nedenle tüketimleri vücuda herhangi bir kalori getirmez. Ancak bir şişe meyveli soda 94, bir su bardağı meyveli soda ise 75 kaloridir. Bu kalori miktarı, soda ve maden suyunun markasına göre farklılık gösterebilir.

240. Amerikan Kimya Derneği Ulusal Toplantısında sunulan 210 klinik sonuçları raporlarına göre, su içmenin orta yaşlı yetişkinlerde kilo vermeye yardımcı olduğu tespit edilmiştir. Her yemekten önce 2 bardak su içmeyi 12 hafta boyunca uygulayan kişilerin bu sayede iştahları bastırılmış ve öğün başında alacakları kalori 95'ten 75'e düşürülmüştür. Araştırma sonunda bu şekilde su içenlerin, içmeyenlere göre 2,25 kilo daha fazla verdiklerini belirlemiştir. soda ve maden suyu ise suya nazaran mideyi daha çabuk dolduracağı için kalori alımını daha sınırlayacak ve yağ yakmaya yardımcı olacaktır.

soda zayıflatır mı maden suyu zayıflatır mı soda kaç kalori maden suyu kaç kalori
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler
Umre’de rahatsızlanan kadın ambulans uçakla ülkeye getirildi
Umre’de rahatsızlanan kadın ambulans uçakla ülkeye getirildi