Suriye’de sahra hastanesine bombalı saldırı

Suriye'de Esad güçleri tarafından kuşatma altında bulunan Halep’e bağlı Sahur semtindeki bulunan sahra Hastanesine bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda 2'si sağlık çalışanı 7 kişinin öldüğü açıklandı.

Suriye’de sahra hastanesine bombalı saldırı

Halep'te görev yapan sivil savunma çalışanlarından biri olduğu öğrenilen İbrahim Ebu Leys, AA muhabirine konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Rus ordusuna kontrolünde bir savaş  uçağının, Halep'te muhaliflerin yönetiminde bulunan semtteki Sahur Sahra  Hastanesine bombalı saldırı düzenlediği öğrenildi.

Rusya'nın stratejik konumda bulunan bu hastaneye geçen hafta da saldırı düzenlediğini bildiren Leys, Daha öncede saldırı düzenlenen hastanenin kullanılamaz olduğunu, ancak birkaç gündür onarım çalışmaları başlatıldığını, ikinci kez saldırıya uğrayan hastanede  tıbbi cihazları tamir eden 2 sağlık çalışanı ile  hastaneyi onaran 5 çalışan hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bombalama sonrasında hastanenin önünde derin bir çukur oluştuğunu da anlatan Leys, saldırı düzenlenen hastanenin Halep’te bulunan muhalif kontrolündeki en büyük hastanelerden biri olduğunu kaydetti.

Alınan bilgilere göre Rus uçakları kentin doğu kısmına saldırıda bulunarak bu saldırılarda, nüfuz edici bombaları retcih ediyor. Bu bombalar sığınak avcısı olarak tabir elidiyor. Etkisi depreme benzetilen bombalar 5 ila 7 metre derinliğinde çukur açıyor.

Halep bombalı saldırı esad
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler
Umre’de rahatsızlanan kadın ambulans uçakla ülkeye getirildi
Umre’de rahatsızlanan kadın ambulans uçakla ülkeye getirildi