Terör örgütünün sözde Erzurum sorumlusu İsa Teres öldürüldü

Bölücü terör örgütünün sözde Erzurum eyaleti sorumlusu İsa Ferhat kod adlı İsa Teres'in öldürülmesi ile örgüte büyük darbe vuruldu. Bölgedeki bölücü terör örgütü üyeleri dağılma noktasına geldi.

Terör örgütünün sözde Erzurum sorumlusu İsa Teres öldürüldü

Bölücü  terör örgütünün Bingöl, Erzurum ve Muş illerini kapsayan sözde Erzurum eyaleti sorumlusu kod adı İsa Ferhat olan İsa Teres 3 Kasım'da düzenlenen büyük operasyonda yanındaki teröristler ile birlikte etkisiz hale getirildi. Terör örgütünün 2014 yılından bu yana Erzurum, Bingöl ve Muş illerini kapsayan sözde Erzurum sorumlusu olduğu tespit edilen ve terörden dolayı arananlar arasında mavi listede aranan, 1 milyon 500 bin lira başına ödül konulan İsa Teres'in 1993'te terör örgütüne katıldığı belirlendi. Teröristin daha önce de Iğdır, Ağrı, Kars ardından da Irak'ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan sorumlusu olduğu tespit edildi.

İsa Teres'in 2008 yılında 5 Nisan'da Ağrı'nın Doğubeyazıt İlçesinde hudut karakoluna roketle saldırı düzenlediği, 8 Nisan 2008'de aynı ilçede askeri aracın geçişi esnasında mayınlı saldırıları gerçekleştirdiği belirtildi. Aynı zamanda 23-24 Ağustos tarihlerinde Bingöl Karacehennem ormanları bölgelerinde 2 korucunun ve 1 askerin şehit olduğu mayınlı saldırının da talimatını verdiği biliniyordu.

İsa Teres İsa Ferhat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hanife aşkını itiraf etti! Serkan ne cevap verdi?
Hanife aşkını itiraf etti! Serkan ne cevap verdi?
App Store uygulamalarına zam geldi!
App Store uygulamalarına zam geldi!