Terör saldırısını düzenledikleri iddia edilen 6 kişi gözaltında

İstanbul Yenibosna'da dün meydana gelen bombalı saldırıyı düzenlediği iddiası ile aranan ve Aksaray yakınlarında polis tarafından yakalanan terör örgütü üyesi ve beraberindeki kişiler sağlık kontrolünden geçirildikten sonra hastaneden çıkartılırken çevredeki vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Yenibosna'daki terör saldırısı ile ilgili oldukları iddia edilen 6 kişi gözaltına alındı.

Terör saldırısını düzenledikleri iddia edilen 6 kişi gözaltında

İstanbul Yenibosna'daki terör saldırısını düzenlediği iddiası ile aranan terörist Aksaray'da yakayı ele verdi. Terörist ile beraberindeki 2 kişi de sağlık kontrolünden geçirildi. Saldırının ardından güvenlik kameralarında yapılan araştırmalardan dolayı dikkat çeken mototikletli şahıs, dün Aksaray'da yakalandı. Polis ekipleri tarafından durdurulan araçta gözaltına alınan Felek G., Ekrem G. ve Serdar G. emniyetteki işlemlerinin ardından Aksaray Devlet Hastanesi'ne sağlık kontrolünden geçirilmek üzere götürüldü. Şahıslar sağlık kontrolünden geçip hastaneden çıkartılırken, çevredeki vatandaşlardan büyük tepki gördü.

Aksaray Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önünde takibe alınan ve kent merkezine yakın bir noktada düzenlenen operasyonda durdurulan aracın plakasının sahte olduğu tespit edildi. Ayrıca söz konusu araçta Glock marka bir tabanca da ele geçirildi. Yenibosna'da dün meydana gelen terör saldırısını düzenlediği iddiası ile aranan bölücü terör örgütü üyesinin Suriye ya da Irak'taki kamplara gitmek üzere sivil bir araç ile İstanbul'dan ayrıldığı belirlenmişti. Bunun üzerine MİT ve 81 ilin emniyet müdürlükleri bilgilendirildi. Düzenlenen operasyonda ise kaçmaya çalışan terörist ve beraberindeki 2 kişi Aksaray'da gözaltına alındı.

Öte yandan Yenibosna 75. Yıl Polis Merkezi ve Askerlik Şubesi yakınlarında dün meydana gelen patlama ile ilgisi olduğu iddia edilen 3 kişi de yakalanmıştı. Böylece Yenibosna'daki terör saldırısı ile ilgili olarak 6 kişi gözaltına alınmış oldu.

Yenibosna terör saldırısı 75. Yıl Polis Merkezi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler
Umre’de rahatsızlanan kadın ambulans uçakla ülkeye getirildi
Umre’de rahatsızlanan kadın ambulans uçakla ülkeye getirildi