Türkiye'nin ilk yüzlü nakli yapılan kadını hayatını kaybetti

Türkiye'nin yüz nakli yapılan ilk kadını olan 24 yaşındaki Hatice Nergis yaşamını yitirdi.

Türkiye'nin ilk yüzlü nakli yapılan kadını hayatını kaybetti

Kahramanmaraş'ın Ayaklıcaokul Mahallesi'nde yaşayan 24 yaşındaki Hatice Nergis, 15 yaşında ortaokul öğrencisi iken, çiftçilik yapan babasına ait av tüfeğinin ateş alması sonucunda çenesini, damağını, üst dudağını ve sol gözünü kaybetti. 2012 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 12 kişilik bir ekip ile İstanbul'da intihar eden Moldova asıllı Türk vatandaşı Olga Aygün'ün yüzünün nakledilmesi sonucunda literatüre Türkiye'nin yüz nakli yapılan ilk kadını olarak geçmişti.

Öte yandan Türkiye'de yüz nakli yapılan üçüncü hasta olan Hatice Nergis, geçtiğimiz Pazar günü birden rahatsızlanarak baabsına sancılarının olduğunu söyledi. Hastaneye kaldırıldığında ise Nergis'e ağrı kesici iğne yapıldı. Şikayetleri devam edince Ankara'ya sevk edilen Nerhis, doktorların tüm müdahalelerine rağmen hayatın kaybetti.

Hasan Hüseyin ve Fatma çiftinin altıncı çocukları olan Hatice Nergis'in ölümü ile ailesi ve yakınları yasa boğuldu. Türkiye'nin ilk yüz nakli yapılan 24 yaşındaki Hatice Nergis'in cenazesi, bugün öğle vaktinde Ayaklıcaoluk Mahallesi'nde kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Hatice Nergis Yüz nakli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ölene Kadar dizisi uyarlama mı? Açıklama geldi
Ölene Kadar dizisi uyarlama mı? Açıklama geldi
Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor
Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor