Uzmanlar uyardı: Konut fiyatları ABD seçimlerine bağlı yükselebilir

ABD seçimleri sonrası dolardaki yükseliş ile birlikte küresel piyasalardaki para hareketlerinin demir ve akaryakıt gibi maliyetleri yükselttiğini belirten uzmanlar, "ev fiyatları yükselebilir" uyarısı yaptı.

Uzmanlar uyardı: Konut fiyatları ABD seçimlerine bağlı yükselebilir

Doların bir anda yükselerek demir ve akaryakıt gibi inşaat firmalarının girdi maliyetlerine yansıması sonrasında bu yükseliş nedeniyle konut fiyatları yükselecek mi?" sorusu da sorulmaya başlandı.

Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, konut fiyatları üzerine yaptığı açıklamada, konut maliyetlerinin artması nedeniyle fiyat artışının yılbaşı sonrasında yansıyacağına işaret ederek konut almak isteyenleri acele etmeleri konusunda uyardı. Yılbaşından sonra konut fiyatlarında artış beklentisine karşı bu durumdan etkilenmemek için ev sahibi olmayı düşünenleri uyaran Tanyer ayrıca, konut fiyatlarında artışa neden olan diğer bir hususun arsa maliyetleri olduğunu belirtti. Planlama ve kentsel dönüşüm konularının yüksek arsa maliyetlerini düşürmek noktasında öne çıktığını belirten Tanyer, yeni arsa üretiminin uzun vadeli olarak planlanması gerektiğini, yerel yönetimler, akademisyenler ve sivil toplum örgütlerinin bu konuya dahil olması gerektiğini ifade etti.

Kendi projelerinden de bahseden Tanyer, BulutOrman projesine duyulan ilgiyi dile getirerek fiyatların 350 bin ile 1 milyon 250 bin arasında değiştiğini kaydetti. Projede 1+1, 2+1 ve 3+1'den oluşan daire tipleri bulunuyor.

konut fiyatları ev fiyatları yükselecek dolar artışı abd seçimleri demir maliyetleri akaryakıt maliyetleri inşaat firmaları inşaat projeleri tanyer inşaat münir tanyer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ölene Kadar dizisi uyarlama mı? Açıklama geldi
Ölene Kadar dizisi uyarlama mı? Açıklama geldi
Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor
Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor