Yeni yılda memurun fazla mesaisi yükseliyor

Yeni yılda, devlet memurlarının 1 lira 74 kuruş olan saat başındaki çalışma ücretleri yüzde 5,2 artış ile 1 lira 83 kuruşa çıkacak. Makam şoförleri ve özel kalem personeli ise saat başına 1,93 lira fazla mesai almış olacak.

Yeni yılda memurun fazla mesaisi yükseliyor

Anadolu Ajansı muhabirinin 2017 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Tasarısı verilerinden derlemiş olduğu bilgilere göre, devlet memurlarının saat başı fazla mesai ücreti, 2017'de yüzde 5,2 artacak. Memurlar 1 lira 74 kuruş olan saat başı fazla çalışma ücretlerini yeni yılda 1 lira 83 kuruş olarak alacaklar. Yani yeni yılda devlet memurları fazla mesai ücretleri 9 kuruş artacak ve 1 lira 83 kuruşa yükselecek. Genel müdürlüklerin merkez teşkilatında görevli şoförlere 2017'de 60 saati fazla geçmemek suretiyle 1,83 lira yerine 1,93 lira, Bakanlıkların özel kalem müdürlüklerinde çalışan personele ve makam şoförlerine ayda 90 saati geçmemek üzere 1,83 lira yerine 1,93 lira fazla mesai ücreti verilecek.

Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlar ile üniversitelere bağlı olan yurtlarda görevli olan personelden gerçekleştirdikleri fazla çalışma karşılığında kendilerine izin verilme imkanı bulamayanlara da ayda 90 saati geçmemek üzere yeni yılda 1,83 lira ek çalışma ücreti ödenecek. Yükseköğretim kurumlarında ise Anadolu Üniversitesi hariç, kadrolarında görev yapan personelden, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından düzenlenen akademik danışmanlık ve yüz yüze eğitim hizmetlerinin yürütülmesine yardımcı olmak üzere normal çalışma saatleri haricinde görevlendirilen ve fiilen görev yapan personele ayda 60 saati aşmamak üzere saat başına 3,15 lira ödeme yapılacak.

Meslek ve teknik eğitim bölgesinde bulunan M.Y.O. ile ilişkilendirilenn, teknik orta öğretim kurumlarında görevli olan MEB idari personeline, ayda saati 100 saati geçmemek üzere mesai ücreti saat başına 3,15 lira olarak ödenecek. Boğaziçi Ünivertesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem araştırma Enstitüsünde çalışan personelden mesai ayda 60 saati geçmemek üzere mesai saati başına 1,83 lira ödenecek.

memur mesai maaşları yeni yılda mesai 2017 mesai ücretleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kemal     2016-10-21 Haftada 15, günde 3 saat çalışan öğretmenin 1 saat (40 dk) daha fazla derse girmesinin karşılığı 10₺ bize 1,74 kuruş Sizce bu adalet mi?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler
Survivor 2017’nin gözde yarışmacısı İlhan Mansız hakkında bilinmeyenler
Umre’de rahatsızlanan kadın ambulans uçakla ülkeye getirildi
Umre’de rahatsızlanan kadın ambulans uçakla ülkeye getirildi