Zahide Yetiş'le de Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu rüzgarı...

Hafta içi her gün 09.30'da Show TV ekranlarında yayımlanan Zahide Yetiş'le programında 18 Ekim bugün, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu konuk oldu. Saraçoğlu engin bilgileri ile prostata ne iyi gelir? Brokoli kürü nasıl yapılır? Sorularını yanıtlandırıyor. Detaylar haberde...

Zahide Yetiş'le de Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu rüzgarı...

Show TV ekranlarının neşeli sunucusu Zahide Yetiş'in sunduğu Zahide Yetiş'le de 18 Ekim'de bugün, her derde devasını bulan Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu konuk oldu. Zahide Yetiş'le de bugün, Prostata iyi gelen brokoli kürü nasıl yapılır? Sorusunu Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yanıtlıyor. İyi huylu prostat büyümesine karşı şikayetler giderek artıyor. Genellikle iyi huylu prostat hiperplazisi olarak adlandırılan prostat büyümesi 40'lı yaşların ardından giderek büyüyebiliyor. Prostata en iyi gelen hem de faydası saymakla bitmeyen brokoliyi prostat hastalıkları olanların mutlaka tüketmesi gerekiyor. Bu esnada ise devreye brokoli kürü giriyor.

Peki, brokoli kürü nasıl yapılır? Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun brokoli kürü tarifi, Bir litre kaynamakta olan suyun içerisinde 200-300 gram prokoliyi atıp, kısık ateşte maksimum 5 dakika kadar haşlıyoruz. Su ılıdıktan sonra ise brokoliyi süzerek ayırıyoruz. Bu brokoli suyunun üçte birini sabah, üçte birini öğlen ve üçte birini ise akşam aç karnına tüketilmesi gerekiyor. Haşlanmış olan brokoliyi ise salatalarda tüketebilirsiniz. Brokoli kürüne 6 ay devam edilmesi gerekiyor.

Brokolinin dört mevsim bulunamamasından dolayı ise bu sefer devreye yakı otu giriyor. Yakı otunu 5-6 gram aldıktan sonra (1 tutam) 1 bardak kaynar suda 10 dakika kadar suda bekletip, günde 1 kere içiliyor. Prostat olanların kahveden uzak durması gerekiyor. Karabiber, pul biber, turşu gibi baharatlı ve acı besinler prostata iyi gelmiyor. Çoğu kişinin yemeklerde kullandığı safran ise prostatın büyümesine neden oluyor.

Zahide Yetiş'le İbrahim Saraçoğlu prostata ne iyi gelir brokoli kürü nasıl yapılır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zuhal Topal'la'da Ezgi ve Umut'tan güzel haber!
Zuhal Topal'la'da Ezgi ve Umut'tan güzel haber!
Boşanmak üzere olduğu eşini ve kayın validesini yol kenarında öldürdü
Boşanmak üzere olduğu eşini ve kayın validesini yol kenarında öldürdü