Zahide Yetiş'le de Saraçoğlu rüzgarı

Zahide Yetiş'le programının 29 Kasım bugünkü konuğu Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, egzama konusunu ele alarak, egzamaya bitkisel çözüm yollarını anlatıyor. Detaylar haberde...

Zahide Yetiş'le de Saraçoğlu rüzgarı

Show TV ekranlarında hafta içi her gün saat 09.30'da yayınlanan Zahide Yetiş'le programının 29 Kasım bugünkü konuğu bitkilerin duayeni Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu oluyor. Saraçoğlu, egzamaya bitkisel çözüm yollarını anlatıyor. Egzama, pek çok farklı nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Deride kaşıntı, şişme, kızarıklık gibi belirtirle ortaya çıkan egzama, ptikolojik nedenlerden de kendisini göstermektedir. Toplumda yaygın olarak görünen egzama, bir cilt hastalığıdır.

Egamanın tedavi ile ilgili tıp dünyasında net bir cevap verilmemiştir. Hastalığın belirtilerinin iyi bilinmesi erken teşhis daha iyi bir başarı için oldukça önemlidir. Egzamaya iyi gelecek ve egzama problemini ortadan kaldıracak bitkisel çözüm yollarını anlatan Saraçoğlu, egzama gibi cilt hastalıklarına sahip kişilerin kesinlikle sarımsak, portakal suyu, greyfurt ve domates tüketmemesi gerektiğini, çünkü bunların cilt hastalıklarını azdırdığını belirtiyor. Ayrıca cilt problemleri olan kişilerin özellikle beslenmeye dikkat etmesi gerektiğini vurguluyor.

EGZAMAYA BİTKİSEL ÇÖZÜM

Egzamalar için bir tutam ceviz yaprağı ile bir tutam lavanta otu bir bardak suda demlendirildikten sonra egzamalı bölgeye sürülmelidir. Yüzdeki egzamalar için, 150 gram brokoliyi bir miktar kaynamış suya atıp 5 dakika kadar kaynıp, ardından bu suyu arpacık, uçuklu olan bölgeye uygulanması gerekmektedir.

El ve ayaklarda meydana gelen egzamalar için ise bir avuç dut kurusunu 8-10 dakika kaynatıp, bir süre ılımaya bıraktıktan sonra yaktığını hisseder sıcaklıkta iken egzamalı bölge ile bu suyu temas ettirdikten sonra yıkamadan bir saat kadar bekletilmelidir. Bir gün yapıp, diğer gün yapmadan, haftada üç kez olarak uygulandığında etkili sonuç alınabilmektedir. 

Zahide Yetiş'le Zahide Yetişle 29 Kasım İbrahim Saraçoğlu Saraçoğlu egzama Show TV egzamaya bitkisel çözüm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ölene Kadar dizisi uyarlama mı? Açıklama geldi
Ölene Kadar dizisi uyarlama mı? Açıklama geldi
Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor
Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor