» 
»
 

07.01.2017 hava nasıl olacak?

Yapılan değerlendirmelere göre, Marmara'da kar yağışı görülecek ve hava sıcaklıkları sıfırın altına düşecek. Akdeniz'in doğu ve orta kesimleri yağışlı, Ege'nin iç kesimleri karlı, İç Anadolu'nun batı kesimlerinin karla karışık yağmurlu olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'de hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşeceği tahmin ediliyor. 7 Aralık Cumartesi hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurt genelinde hava sıcaklıklarında hissedilir derecede düşüş yaşanacak. Marmara'da etkisini gösterecek kar yağışlarının yarına kadar büyük bir örtü şeklinde tüm bölgeyi kaplaması bekleniyor. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının ise sıfırın altında -5 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor. İç Anadolu bölgesinin batısında ise karla karışık yağmur görülecek. Pazar günü ise İç Anadolu bölgesinde yoğun kar yağışı bekleniyor.

Akdeniz'in orta ve doğu kesimlerinde ise kuvvetli yağışlar bekleniyor. Uzmanlar, sel baskınlarına ve meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyarıyor. İki gün etkili olacak şiddetli yağışların, yeni haftada etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Karadeniz'in batısında görülecek kar yağışlar pazar günü etkisini azaltmış olacak. Doğu Karadeniz'de ise 17-18 derecelerde ölçülen hava sıcaklıkları sert bir şekilde düşecek. Trabzon, yeni haftaya karla karışık yağmurlu başlayacak.

Gümüşhane ile Bayburt da pazar günü kar yağışlı olacak. Güneydoğu ile Doğu Anadolu bölgeleri parçalı ve çok bulutlu olacak. Pazar günü etkisini gösterecek yağışlar, pazartesi yağış alanını genişleterek karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *