» 
»
 

09.01.2017 Pazartesi yurtta güncel hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklıkları yurdun iç ve doğu kesimlerinde 2 ile 6 derece azalacak. Batı kesimlerde ise 2 ile 4 derece artacak. 9 Ocak Pazartesi hava durumu illere göre ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, Doğu Akdeniz, Marmara, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu, Bingöl, Mersin, Erzurum, Bitlis, Muş, Hakkari ve Şırnak çevreleri ile Antalya'nın doğu, Ağrı'nın batı ilçelerinde yağış bekleniyor. Doğu Akdeniz ve Trabzon çevrelerinde ise yağmur ve sağanak, yağış alan diğer kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak yağışların, Osmaniye, Hatay kıyıları ve Adana'nın doğu ilçelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batı kesimleri, Tokat, Ordu ve Adıyaman çevrelerinde yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının ise yurdun iç ve doğu kesimlerinde 2 ile 6 derece azalacağı, batı bölgelerde 2 ile 4 derece artacağı bekleniyor. 9 OcakPazartesi hava durumu şöyle; Ankara -2 derece çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı, İstanbul -1 derece çok bulutlu, aralıklı olarak kar yağışlı, İzmir 5 derece parçalı ve çok bulutlu, Bursa 1 derece çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı, Adana 12 derece çok bulutlu, sabah saatlerinde doğu ilçelerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmurlu, Antalya 10 derece çok bulutlu, sabah saatlerinde doğu kesimleri yağmurlu olacak.

Samsun 3 derece çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı, Trabzon 8 derece parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu, Erzurum 1 derece çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı, Diyarbakır 7 derece çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *