» 
»
 

1 dolarlık düğün internette fenomen oldu

Düğün yapacak paraları olmayan çift, Kenya'da nikah törenlerini 1 dolara mal edince internette fenomen oldu. Peki 1 dolarlık düğün nasıl yapıldı? İşte detaylar...

Kenya'da genç çift, düğün masraflarını karşılayacak parayı bulamayınca nikah törenlerini 1 dolara mal etmenin bir yolunu buldu. Normal şartlarda 300 dolar tutan masrafları karşılayamayan çift, geçtiğimiz sene 2 kere paraları olmadığı için düğünlerini 2 kez ertelemek zorunda kalmıştı.

Wilson ve Ann Mutura, daha fazla beklemeye tahammül edemedi. Günlük kıyafetleri ile nikah törenlerini gerçekleştiren çift, 1 doları parlak çelik alyanslarına harcadı. Resmi nikah işlemleri ise kilise tarafından karşılanırken, sosyal medyada fenomen haline gelen genç çifte bir turizm şirketi ise 5 günlük balayı hediye etti.

3 yıl arkadaş kalan 27 yaşındaki Wilson ile 24 yaşındaki Ann, 1 dolarlık düğünleri nedeniyle internette büyük övgüler alırken, Facebook ve Twitter kullanıcıları, çiftin düğün yapamasalar da güzel bir evlilik yapacaklarına inançlarını ifade etti. Bazıları ise "Aşk zaten 5 yıldızlı otel", "Para bizim gibi genç insanların evlenmesine mani olmamalı" gibi yorumlarda bulundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *